Будівельна кувалда - різновид ручного ударного інструменту з підвищеною масою головки. Важка ударна частина і довга ручка дозволяють наносити енергійні удари, які використовуються в ковальській справі, монтажних і демонтажних роботах.
Різновидів кувалд багато, але основних видів три: тупоноса, гостроноса і продольна. Тупоноса найбільш важка (від 2 до 16 кг), її бойки однакові: прямокутної або округлої форми.
Дерев'яна ручка кувалди має овальний перетин, але на відміну від молотка тоншає до низу, що дозволяє легко звільнитися від інструменту при промаху. При виготовленні ручки використовують бук, дуб або березу з обов'язковим розклиненням для запобігання зіскакування головки. Ударну частину роблять із сталі і піддають поверхневому загартуванню. Надійність кріплення головки обов'язково перевіряють перед початком роботи. Силу удару регулюють положенням рук на рукояті: чим ближче до голівки, тим слабкіше удар.
|
Що врахувати при виборі кувалди:
-
Вага кувалди. Залежно від того, які роботи ви плануєте виконувати, підбирайте відповідну по даному параметру модель. Наприклад, для вбивання кілків і вистукування вм'ятин досить буде інструменту вагою в 1,5 - 2 кг, а ось руйнувати цегляні стіни краще кувалдами більшої маси - 8 - 10 кг.
-
Матеріал руків’я. Кувалда, що має дерев'яне руків’я, має найнижчу вартість. Дорожчі моделі, такі, як кувалда з ручкою з фібергласа, більш зручні у роботі, вони користуються попитом у професіоналів.
Гумова кувалда відрізняється меншою вагою головки і більш короткою ручкою. Її застосовують при вирівнюванні кладки, осадженні деталі за місцем та ін.
Широка головка інструменту може оснащуватися гумовими або пластиковими накладними ковпачками для запобігання псуванню матеріалу. Такий інструмент може мати як традиційну конструкцію (головка, ручка), так і монолітну. В останньому випадку ручка сталевої кувалди може мати покриття з гуми або ПВХ з віброгасильними і антиковзаючими вставками.
Використання рукавичок послабить силу віддачі. Забороняється при замаху розташовувати інструмент над головою.