Вишуканим і оригінальним внутрішнє оздоблення і фасад будівлі можуть зробити різноманітні елементи. Однак тільки художня ковка здатна створювати справжні шедеври з великим терміном експлуатації. Досвідчені ковалі індивідуально працюють над кожним виробом, роблячи його унікальним і розкішним. Готові ковані елементи беруть на себе роль прикраси і важливого функціонального елемента.
Художня ковка: як створюються шедеври?
Для виробництва високоякісної і обов'язково вишуканою і красивою продукції використовується тільки міцний, але одночасно гнучкий і плавкий матеріал. це може бути сталь і мідь, золото і срібло, а також сплави з різним складом. Головне - з таким сировиною майстер може успішно працювати, створювати практичні і красиві предмети інтер'єру або ландшафту. Існує кілька варіантів кування:
- Вільна або ручна - припускає створення розкішних предметів на підставі фантазії майстра або заздалегідь підготовленого проекту. Тільки в руках досвідчених ковалів міцна сталь стають гнучкою і податливою.
- Штампування - метод передбачає створення не дуже оригінальних виробів. Технологія хороша для тих випадків, коли необхідно створювати предмети з великою кількістю абсолютно однакових елементів. Це можуть бути квіти, листя, стебла, геометричні та фантазійні фігури однакового розміру, форми.
Саме перший варіант цінується, оскільки передбачає використання ручної праці, що дозволяє майстру в кожен завиток, вензель, лінію вкласти свою душу. Для роботи може бути використаний метод холодної або гарячої ковки. І якщо перший варіант найчастіше використовується при роботі з м'якими металами (майстер спочатку надає виробу необхідну форму, після чого обпалює), то другий - ідеальний для створення предметів для прикраси інтер'єру. Передбачає попереднє розігрівання сплаву до потрібної температури, після чого безпосередню роботу.
Ковані вироби в інтер'єрі
Готові розкішні елементи можуть бути використані для прикраси і фасаду будівлі, повний каталог кованих елементів можна знайти на сайті steeland.com.ua. Для прикраси внутрішнього оздоблення використовуються сходи і перила, столи і стільці, решітки для камінів і підставки під квіти, ручки та ін. Для прикраси фасаду будівлі і ландшафту можуть застосовуватися підлогові і настінні ліхтарі і лавки, мангали і альтанки, паркани і хвіртки. Деякі елементи в процесі будівництва можна вписувати в будівлю. Такі конструкції стають єдиним цілим з будинком, а тому завжди виглядають органічно і розкішно.