Ліжко - це щось більше, ніж місце для нічного відпочинку. Це здоров'я хребта, гарне самопочуття, ясний розум. Відпочиваючи на рівній, якісній поверхні, людина зосереджується на поточних завданнях, працює продуктивно, без додаткової стимуляції у вигляді кави або енергетиків. У даній статті ми хочемо розповісти, як правильно вибрати ліжко, яке разом з восьмигодинним сном підвищить якість життя і діяльності людини.
1. Розмір. Спальне місце за розміром підбирається відповідно до віку, має такі стандарти: дитяче ліжко (для молодшого, шкільного віку), підлітковий, доросла.
2. Висота від підлоги. Висока, низька, середня, згідно з віковим потребам і вимогам безпеки.
3. Тип конструкції. Проста та ускладнена. До першої відносяться цілісні моделі на ніжках, а до другої - доповнені варіанти. Наприклад, півтораповерховий, двоярусна.
4. Кількість сплячих. За кількістю відпочиваючих буває односпальне, двоспальне, з відповідною шириною.
5. Форма. Спальні меблі може бути круглої, квадратної або прямокутної форми. Остання - найпопулярніша, адже поміщається в різні за площею кімнати.
Характеристики спальних меблів
Правильні меблі для сну - це відповідна особливостям організму, зручна, яка підтримує загальний стиль кімнати, таке ліжко можна купити в магазині Інтеріа. Здається, що з'єднати ці характеристики важко, адже спати хочеться в м'якому ліжку, а спина потребує твердої поверхні. І це не єдина розбіжність, через яку придбання зручної меблі для спальні відкладається на невизначений період. Ми пропонуємо забути стереотипи, разом зануритися в світ корисної інформації, яка зорієнтує вас в десятках зразків, і допоможе знайти свою ідеальну модель.
За видами підстав
Підстава є головною частиною ліжка, від її конструкції залежить функціональність і практичність меблів та зручність. Сьогодні є такі основи:
· плоска - формується з щитів ДВП, ДСП, укладається поверх каркаса, для створення рівної поверхні без амортизації. Часто, в щитах просвердлюють отвори для функціонування повітря. Така конструкція підходить для дітей, хребет яких знаходиться на стадії формування, потребує твердої, рівної площини, для дорослих це не кращий варіант, оскільки може просідати під вагою;
· рейкова - основа у вигляді жорстких рейок має кращу вентиляцію, рекомендована і дітям, і дорослим. Вважається найбільш слушним варіантом для алергіків, оскільки мінімізує накопичення пилу в ліжку, полегшує прибирання;
· ортопедичне - її ще називають ламелевая основа. По конструкції нагадує рейкову, але замість жорстких планок використовуються гнутоклеєні ламелі. Вони добре амортизують, і в комплексі з ортопедичним матрацом створюють ідеальну підтримку для хребта дорослого. Дітям на такій основі можна спати після 12 років;
· трансформована - такий вид основи за будовою нагадує шезлонг, тобто дозволяє регулювати висоту і вигин в області колін. Може налаштовуватися механічно, або за допомогою електрики. Буквально кілька років тому застосовувалася тільки в медицині, для полегшення стану лежачих хворих. Зараз встановлюється в різні моделі ліжок, для підвищення якісних характеристик.
При підборі моделі не потрібно забувати про сумісність ліжка зі стилем кімнати. Це досить поширена помилка, коли прийнятний варіант ніяк не вписується в призначену кімнату.