Можна купити шини бу навіть за половину ціни нової шини. На жаль, у багатьох випадках це викинуті гроші на вітер.
У шинах взимку значно мають два параметри: вік та стан протектора. Вважається, що для того, щоб забезпечити автомобілю достатню адгезію шина повинна мати не менше 4 мм протектора, який повинен бути зношений рівномірно по всій ширині. Тільки тоді він буде в змозі агресивно пробиратися через засніжені дороги та якісно відводити з розрізів сніг і бруд. Однак навіть високий протектор не впорається з їздою по снігу, якщо шина буде стара.
Зимові шини виготовляються зі спеціальної суміші, багатої силікону і кремнію. Такі добавки повинні забезпечити їй гарну адгезію і пластичність при низьких температурах. Завдяки цьому, на відміну від літньої шини, зимова на морозі досить м'яка і добре прилягає до дороги. На жаль, з часом її властивості погіршуються. Навіть, якщо попередній власник не їздив багато, і шина має високий протектор, після чотирьох-п'яти сезонів не має сенсу її купувати.
Вибираючи шини водій ризикує також виявити пошкодження, які дуже часто виходять виявляються тільки після встановлення шин на диски і накачування. Якщо не купить шин в магазині, без чека йому буде дуже важко повернути шини. Тим більше, що довести провину продавця в таких ситуаціях дуже складне завдання. Тому фахівці радять, щоб на шинах не економити таким чином.