Як правило, будинки, для будування яких були використані сендвіч панелі в Рівному, довго служать своїм власникам, мають привабливий вигляд і відрізняються надійністю. Пов'язано це з якістю матеріалів, з яких їх виробляють.
З чого складається «сендвіч»?
1. В основі «сендвіча» знаходиться ОСП плита, виготовлення якої є сьогодні найбільш прогресивною технологією у виробництві будматеріалів. Ці плити роблять з довгих і вузьких трісок, покладених в кілька шарів і спресованих так, щоб вони з усіх боків листа лягали перпендикулярно по відношенню один до одного. Дана технологія підвищує опір матеріалу на вигин при навантаженнях в різних площинах, чого немає у звичайної деревини. Як правило, виробники СИП-панелей застосовують для цього соснові або осикові тріски. На відміну від більшості подібних конструкцій, ці плити на 97 % складаються з дерева, і лише 3 % припадає на сполучний матеріал. Оброблені спеціальним водовідштовхувальним засобом, вони стійкі до вологи, до механічних пошкоджень і гниття, що робить їх не тільки екологічно чистою сировиною, але і довговічним.
2. Особливістю пінополістиролу є його низька теплопровідність при дуже легкій вазі. При його виробництві в полістиролову масу додається газ. Залежно від того, які властивості хочуть надати пінополістиролу, наповнювач може бути різним, наприклад, для пожежостійкого сорту застосовують вуглекислий газ. Відгуки мешканців (плюси і мінуси, яких всього кілька) спрямовані на опис того, наскільки тепло в будинках, для будування яких використали СІП панелі в Луцьку.
Важливо знати: при перевірці панелей було виявлено, що при товщині 22.4 см вони забезпечують опір теплопередачі в 5.2 Вт / мC, тоді як для цегляної стіни товщиною в 40 см він становить всього 2 Вт / м C. Враховуючи, що будівництво із СІП-панелей обходиться у рази дешевше, а якість і зовнішня привабливість самої будови не поступається аналогічним будинкам з цегли, то зрозуміло, чому багато споживачі зупиняють свій вибір на канадській технології.