Західна Україна - місце, де час ніби завмер: у густій зелені хвойних лісів, у стрімкому бігу кришталево чистих річок, у замріяних вершинах Карпатських гір, в дзеркальній гладі блакитних озер. Тут спів птахів змішується з дзюрчанням срібних потічків, а свіжий смолянистый запах хвої переплітається з запашним ароматом трав. Тут скрізь лежить відбиток настільки колоритної західно-української культури, де воєдино сплелися аутентичні традиції гуцулів, лемків та бойків.

 

Тут можна покуштувати смачну бринзу і вурду, бануш і чанахи, квасненку і чир, запивши традиційним гуцульським напоєм гуслянкою або бойківської киселицей, а потім хвацько потанцювати під трембіту.

Якщо вас хвилюють економічні новини України, на mukachevo.today ви знайдете цікаву інформацію. Відпочинок в Західній Україні дарує заспокоєння втомленому від галасливої цивілізації тіла на берегах блакитних озер і швидких річок, в тіні хвойних лісів, наповнює енергією і спрагою руху на гірськолижних спусках і сплавах по гірських потоків, об'єднує з природою за риболовлею або збираємо грибів та ягід, виліковує хвороби мінеральними водами і лікувальними грязями, дає змогу осягнути історію, приховану в середньовічних замках і фортецях, поринути у зовсім інший світ автентичних традицій і вірувань. Вода озер і річок тут кристально чиста і прохолодна, вона немов за помахом чарівної палички змиває втому і наповнює тіло легкістю і енергією. Тут так приємно почитати книгу, зайнятися неспішним роздумів, помріяти.

Тим, хто любить поєднувати відпочинок з насиченою культурною програмою, Західна Україна дарує свою головну перлину – місто Львів. Тут історія середніх віків ніби завмерла на вузьких брукованих вуличках, у величних храмах, архітектурних спорудах XIV-XVIII століть, старовинних замках та музеях. Тут безліч цікавих, в своєму роді, унікальних і оригінальних місць.

Неможливо побувати в Західній Україні і не подивитися її величні замки і фортеці, зберігають давню історію середньовічного дворянства, які стали мовчазними свідками численних політичних, військових і любовних драм і звершень. Мукачівський замок Паланок розповідає про історію кохання княгині Ілони Зріні та бунтівника Імре Текелі. Також на території замку, є колодязь, який за переказами будував сам чорт, якому власник замку – князь Корятович пообіцяв щедру винагороду, а потім вміло обвів рогатої навколо пальця. В Ужгородському замку живе привид Білої Діви прекрасною княжни, яка заради любові зрадила свою сім'ю і в покарання була живцем замурована в стіну.