Щоб зрозуміти, який сорт томатів та помідорів вирощувати, необхідно враховувати особливості грунту та мікроклімату. Крім цього, визначіться, для чого вам потрібні томати: для салатів краще підійдуть одні сорти, а для консервування - інші. Нижче ми порівняємо найпопулярніші сорти цієї культури.

Волове серце

Пізньостиглий сорт з високою врожайністю. Великі, серцеподібні, рожево-малинові плоди з тонкою шкіркою і соковитою м'якоттю. У теплому кліматі ці томати можна вирощувати у відкритому грунті. Середня висота куща - 1,5 метра. Помідори цього сорту підходять для салатів і нарізок.

Апельсин

Середньостиглий теплолюбний сорт. Можлива висота куща - також до півтора метрів. Плоди великі, круглі, щільні, оранжевого кольору, мають солодкуватий присмак. Підійде для салатів і гарячих страв. У цілісному вигляді їх краще не консервувати. Якщо томатів виросло занадто багато, можна зробити з них сік або нарізати часточками.

Санька

Плоди даного сорту дозрівають дуже рано. Кущі невеликі, 50-60 сантиметрів. Сорт стійкий до шкідників і низьких температур. У томатів досить тривалий термін зберігання - до двох місяців. Підходить як для салатів, так і для консервування, причому завдяки щільній шкірці консервувати томати можна в цілісному вигляді. Плоди круглі, червоні, середнього розміру. У багатьох українських магазинів саме цей сорт є найпопулярнішим

Томат Балконі Елоу F1

Середньостиглий гібридний сорт. Підходить для вирощування не тільки на городі, а й на балконі або підвіконні. Середня висота куща - всього 30 сантиметрів. Плоди круглі, дрібні, жовтого кольору. За формою і розміром нагадують черрі. Підійдуть для заготовок, салатів і нарізок.

Інкас F1 сливка

Середньоранній гібридний сорт томатів. Кущі можуть досягати метра в довжину. Добре переносять дощі, посуху і короткочасні холоди. Плоди червоні, довгасті, середнього розміру. Через щільну шкірку цей сорт часто вирощують для консервування, але томати смачні й в сирому вигляді.

Технологія посадки томатів

Для початку насіння томатів потрібно проростити. Починати пророщувати можна вже в середині лютого. Насіння необхідно помістити на ніч в воду кімнатної температури або накрити вологою тканиною. Щоб захистити майбутній урожай від шкідників, у воду можна додати трохи марганцівки.
Пророслі насіння висаджують на розсаду, закривають плівкою і ставлять в тепле темне місце. Приблизно через п'ять днів вони зійдуть. Після цього плівку слід прибрати, а паростки перенести до джерела світла - фітолампи або підвіконня. Після появи першого не сім'ядольного листочка необхідно прищипнуть кінчики коренів і розсадити паростки або на відстані 7-10 сантиметрів, або в окремі ємності. Коли температура повітря досягне приблизно 15 градусів тепла, а висота розсади буде дорівнює 20-25 сантиметрам, томати можна висаджувати у відкритий грунт. На саджанцях до цього моменту має бути 7-9 листків.