Інтернет - це величезна рекламна майданчик, тому монетизація будь-якого сайту або соціальної мережі складається з різних видів реклами, тож саме відноситься і до Ютуб-каналах. Але, на даному відеохостингу є можливість заробляти не тільки за допомогою ведення власного каналу, також є ще один шлях заробітку - це допомога у створенні та просуванні каналу.

№1 - контекстна реклама

Ютуб офіційно належить компанії Гуглі, тому для отримання прибутку можна використовувати рекламу від Google AdSense.

Суть полягає у веденні власного каналу, а під час перегляду відеоролика користувачам буде показуватися реклама, за перегляд якої власнику каналу нараховується невеликий відсоток.

№2 - медіамережі

Медіамережі Ютуб мають той же принцип, що і реклама від Google. Різниця полягає в тому, що рекламу надають приватні компанії, які дають можливість виводити кошти зручнішим способом, а також готові платити за показ реклами набагато більше.

№3- партнерські програми

Даний варіант вважається найприбутковішим для початківців ютуберов.

Принцип заробітку полягає в рекламуванні будь-якого товару на каналі. Для цього необхідно вибрати товар і зареєструвати його в партнерській програмі, після чого отримане посилання необхідно вставити в опис до відео. З кожного продажу товару власнику каналу на Ютуб нараховується грошову винагороду в розмірі 5-30% від вартості товару.

№4 - Продаж власних товарів і послуг

Такий метод заробітку підходить тим, хто займається виробництвом якихось продуктів або надає послуги.

За допомогою каналу на Ютуб можна безкоштовно прорекламувати ці товари і отримати велику кількість покупців.

№5 - Пряма реклама

Такий варіант монетизації підходить популярним блогером. Суть полягає в тому, що рекламодавець безпосередньо звертається до власника каналу з великою кількістю живої і активної аудиторії і пропонує прорекламувати товар у відеоролику за грошову винагороду.

Пряма реклама може бути вставлені на початку, всередині або наприкінці відеоролика, а також автор каналу може зробити окремий рекламний сюжет про товар, але така реклама коштує ще дорожче.

Також популярні блогери часто вдаються до прихованої реклами, тобто використовують продукт або одяг певної марки, але ніяк про це не згадують

№6 - донейшн

Дуже популярний варіант монетизації. Суть заробітку полягає в добровільному пожертвування грошей для автора каналу.

Для заробітку таким способом необхідно зареєструватися на спеціальних сервісах (Donatepay або Donationalerts) і після перевірки даних і отримання спеціального посилання, вставити її в опис до відеоролика.

Дані сервіси пов'язані з місцем для розміщення відеофайлів, тому всі надходження грошових коштів видно в прямому ефірі.

№7 - трафік з Ютуб

Після того як канал набере велику кількість аудиторії її можна почати залучати і в інші соціальні мережі - ВК, Фейсбук, Інстаграм. Це допоможе заробляти більше, продаючи реклама в інших мережах.

№8 - надання послуг

Заробити на Ютуб можна звичайному фрілансеру, який може займатися просуванням, оформленням або створенням каналу.

Також можна стати адміністратором одного або декількох каналів, і отримувати за це фіксовану заробітну плату за місяць. Адміністратор зобов'язаний складати контент-план на певний проміжок часу, аналізувати статистику каналу, завантажувати відео, стежити за коментарями і займатися просуванням каналу.

№9 - створення роликів

Також як і для сайтів потрібні люди, які пишуть текст, так і для Ютуб необхідні люди, які знімають якісні відеоролики.

За зняття відео автору виплачується фіксована заздалегідь оговорена плата.

№10

Як і в інших соціальних мережах, на відеохостингу можна заробити за допомогою сервісів з мікро-завданнями (лайки, репости, коментарі).

Більше цікавої інформації про інтернет-маркетинг тут: https://webtime.com.ua/internet-marketing/