Купівля автомобіля - це довгоочікувана та радісна подія в житті кожного громадянина України. Адже після отримання посвідчення водія, мабуть кожен українець замислювався щодо придбання власного авто. І так вже повелося, що в нашій країні авто залишається розкішшю, а не засобом пересування, думка про власне авто все ж не залишає багатьох наших громадян.

Що повинні зробити люди, які вирішили стати автомобілістами?

Насамперед потрібно зібрати кошти. Зрозуміло, що заощадити велику суму грошей і придбати дорогий новенький автомобіль – не кожен може собі дозволити. Тому розмова піде про вживані авто не старше 10 років і показами одометра не більше 150000 км.

На сьогоднішній день ринок автомобілів в Україні дуже широкий і різноманітний: багато нових авто, вживаних,а також не мала кількість пригнана із за кордону,так звані «євро бляхи» і охоплює автопром різних країн: німецький, чеський, американський, японський, китайський, і т. д. Тому коли людина вже зібрала кошти (припустимо, що ще буде 10 тисяч американських доларів) і твердо вирішила купувати авто, вона насамперед визначає марку та модель майбутнього авто. Для різних вікових категорій є свої вподобання:

  • від 18 і до 35 років - люди хочуть потужних і швидкісних авто;
  • від 35 ідо 50 років- практичних і надійних, а також з відомим брендом.

Основним покупцем зазвичай є люди з середньої вікової категорії, тобто від 35 до 50 років, ці громадяни вже мають стабільний заробіток і значний статус в суспільстві. Коли вже є вподобання про марку та модель майбутній автомобіліст починає моніторити авторинок. Сучасний ринок автомобілів повинен враховувати саме перше - дохід пересічного українця, представивши широкий вибір товару, на сьогодні легкові автомобілі дуже поділені: і по класу,і по типу кузова, і по типу двигуна, і т. д. Тому чим ширший буде асортимент товару, тим більша ймовірність його реалізації. Компанія яка займається продажем автомобілів повинна мати авто площадки (хоча б одну в області), а також, обов’язково, свій власний веб-сайт в мережі інтернет , саме на веб-сайті повинно бути максимально багато інформації про даний автомобіль з його характеристиками, та відгуками від власників таких самих авто. Орієнтуючись на покупця, який не користується мережею інтернет, можна розмістити рекламу на радіо, а також в газеті, але все ж таки основний акцент робити на веб-сайти і авто площадки. Коли покупець прийшов з грішми, то, як правило, він хоче побачити свій товар «наживо». Зазвичай покупця цікавить не лише автомобіль,але і подальша експлуатація, наявність запасних частин, комплектуючих та вартість кожного технічного обслуговування. В Україні найбільшою популярністю користуються автомобілі з типом кузова «кросовер» та «седан». «Універсал» купують тільки ті, хто має велику сім’ю, або займається підприємницькою діяльністю. Саме «кросовер» та «седан» є золотою серединою між елегантністю і динамікою. Але який би не був кузов автомобіля головна його проблема це іржа. Це питання є дуже актуальним в Україні, адже в зимовий період для посипання доріг застосовують пісково-сольову суміш, яка в рази пришвидшує процес корозії авто. Так вже заведено, що власники, які експлуатують автомобілі, діляться їхніми «плюсами» і «мінусами» в соц-мережах, і на основі цих записувань створена таблиця: «Топ 5 самих корозійних автомобілів», на яких не варто зосереджувати свою увагу. На першому місці – Geely Emgrand X7 2011-2013. На другому місці опинився Opel Astra 2005-2012. Третє місце дісталося Nissan Almera 2005-2006. Четверте місце зайняв автомобіль Mazda 6 2005-2008. На п’ятому місці розташувався FordMondeo 2006-2010. Зрозуміло, що авто з салону таких проблем не має, а от через 4-5 років іржа з’явиться на зовні. Для авто це дуже короткий термін експлуатації.

Існує також офіційний показник самих успішно реалізованих авто в Україні. У 2020 році найпопулярнішим вживаним автомобілем став RenaultMegane. У серпні поточного року українці зареєстрували 1926 авто цієї моделі. Другий результат у VolkswagenPassat, на українські номери перейшло 1848 авто. На третьому місці SkodaOctavia - 1672 розмитнених і зареєстрованих авто. Продовжує список VolkswagenGolf, власниками цієї моделі стали 1526 українців. Замикає п'ятірку лідерів FordFocus з результатом 1244 одиниць.

Не менш важливим фактором є колір кузова. І хоч на сьогодення є велика палітра кольорів та відтінків, розберемо основні. Саме колір автомобіля підкреслює статус і психоемоційний стан власника. Чорний – елегантність та вишуканість, білий- відчуття чистоти та гармонії, червоний- працездатність та активність, зелений- заспокоює та дарує відчуття комфорту, синій- холодний діловий та спокійний колір, сірий- дарує відчуття спокою та захищеності. Сірий колір визнаний самим практичним кольором для авто, адже на ньому менш помітний бруд та дрібні подряпини. Щож до чорного та білого - на цих кольорах дуже помітний бруд і різні дефекти кузова, такий автомобіль частіше треба мити та полірувати, чорний взагалі дуже швидко вигорає під дією сонячних променів. Ще один не мало важливий факт, що колір авто впливає на його безпеку. Авто з темними кольорами, такими як чорний, темно-синій, темно-зелений частіше потрапляють в ДТП, ніж авто світлих кольорів. Відповідь проста, світлий колір більш помітний в умовах недостатньої видимості та при поганий погодних умовах. В наш час де автомобілем керують як чоловіки так і жінки і смаки кольору різняться, чоловіки більш полюбляють «холодні» кольори такі як: чорний, синій, сірий, що ж до прекрасної половини статі, то вони надають перевагу «теплим» кольорам, а саме: білий,червоний, помаранчевий.

Наступною сходинкою буде вибір силового агрегату. Є така різноманітність двигунів: дизельні, бензинові, електричні. Головним показником двигуна внутрішнього згорання є його робочий об’єм (см.3) і потужність(кінських сил). В кожного двигуна є свої переваги та недоліки. Сьогодні в Україні автомобілі з електричним двигуном знаходяться на стадії експерименту, тому широкого застосування ці авто ще не набули. Хвиля дизельних двигунів на легкових авто теж не має такого «піку», як булоу 2005-2015р. Основною перевагою дизельного двигуна є його економічність, при сьогоднішніх цінах на пальне це не мало важливий факт. А також потужність - відомо, що при однакових робочих об’ємах дизельний двигун має більшу потужність ніж бензиновий. Ось й напевно всі його переваги закінчуються. В бензинових двигунах більше переваг перед дизелем: це його легший запуск в умовах низьких температур, це його високо оборотність, що дуже важливо для розгону та маневрування. Його простота конструкції і експлуатації. Незважаючи на вищу вартість пального в нього дешевші запчастини і комплектуючі до такого двигуна. І взагалі бензиновий двигун не такий «вибагливий» до якості пального, як наприклад дизель. То ж на сьогодні бензиновий двигун користується більшою популярністю перед дизельним і електричним двигуном. Робочий об’єм 1200 та 1400 сантиметрів кубічних вважаються недостатнім об’ємом для середнього класу авто. Об’єм 2000 та більше, вже є надлишковою потужністю, що веде тільки до марної витрати пального. Більшість автовласників вважають оптимальний робочий об’єм 1600 та 1800 см3

Слідуюче, на що звертають увагу - це коробка переключення передач (кпп). Що ж це за пристрій? Коробка передач – це пристрій який передає обертаючий момент від двигуна на приводні колеса, а також дозволяє рух заднім ходом. Існує два основних типа кпп.- це механічна та автоматична. Механічна кпп це набір шестерень які за допомогою важелю водій міняє їх вибираючи цим самим швидкість авто. Ще в механічній кпп присутня муфта зчеплення яка виведена педалем в салон авто яку періодично потрібно натискати для перемикання передач. Це трішки втомлює та додає незручності. Водієві з автоматичною кпп потрібно вибрати тільки рух ( вперед чи назад) і натиснути педаль «газу» і все, автоматика буде сама перемикати передачі, в потрібний момент на потрібну швидкість. Але не все так просто, автоматична кпп теж не обходиться без недоліків, громістка, дорога по запчастинам і в експлуатації, суттєво підвищує витрату пального та негативно впливає на динаміку автомобіля. Тож яку саме кпп вибрати: тут відповідь дуже складна, скільки автовласників стільки і смаків. Тож вибір кожного свій.

Сучасна людина любить комфорт та зручність. І водій який сідає в авто, повинен відчувати себе зручно. В салоні авто повинні бути: зручні сидіння, можливість регулювання керма, регулювання температурного режиму в салоні незалежно від погодних умов, підігрів дзеркал, зручність розташування кнопок управління. Щоб керуючи таким автомобілем, водій отримував насолоду від керування таким авто.

Висновок:

Отже в даній статті ми розглянули основні тенденції, якими керується покупець при придбанні авто. Сучасний український автомобільний ринок здебільшого націлений на реалізацію дорогих авто. Основний прошарок населення України – це люди із середнім рівнем достатку. Найбільша кількість покупців саме із цього прошарку. Тому автомобільному ринку України потрібно максимально охопити такого покупця. Та звести до мінімуму неофіційний перегін та продаж вживаних автомобілів з інших країн. Тоді і в авторинку буде високий товарооборот, і покупець буде задоволений.