Заняття бігом приносять велику користь для організму: зміцнюють серце, судини, м'язи і суглоби, розвивають витривалість і допомагають підтримувати організм в тонусі. Але чи корисно бігати кожен день залежить від рівня підготовки спортсмена і його фізичних здібностей.

Початківцям бігунам такі навантаження не рекомендуються, а більш досвідченим - допоможуть підвищити свої спортивні показники. Ми дізналися, чим шкідливий або корисний щоденний біг у експертів, марафонців і досвідчених тренерів. Як вибрати кращій час для пробіжки вам розповість марафонець Сподін Ігор!

Що потрібно для хорошого тренування?

Незалежно від рівня підготовки для безпечного та продуктивного тренування необхідно:

• виконати попередню розминку, щоб підготувати м'язи і суглоби;

• дотримуватися техніки бігу;

• після тренування виконувати розтяжку;

• оптимально підбирати частоту і тривалість забігів, залежно від поставлених цілей, рівня підготовки та завдань;

• давати організму час відновитися після пробіжки, що не менш важливо, ніж самі тренування;

• підібрати зручну спеціальне взуття для забігів.

Якщо цього не зробити, є великий ризик травмувати м'язи або суглоби під час забігу.

Якщо мова йде про біг щодня для людей, які мають велике бажання, але не мають досвіду тренувань, то з щоденними забігами експериментувати не варто. Такі навантаження неприпустимі для непідготовленого організму.

Незнання правильної техніки бігу, перевтома і недостатнє час на відновлення можуть привести до серйозних травм, які потім доведеться довго лікувати. Починаючи свій шлях в біговому спорті (перші 2-4 міс.), не намагайтеся тренуватися щодня.

Звичайно, якщо мова йде про легкі пробіжки (10-20 хв.) вранці або ввечері, то тренуватися можна і щодня. Такі навантаження організм сприймає як розминку, порівнянну зі звичайною зарядкою. Але якщо тренування буде мінімум 30 хвилин, то краще робити перерви між такими навантаженнями мінімум в 1 день.