Вибір програмного забезпечення іноді викликає певні складнощі. Власник бізнесу не завжди розуміє, яка саме версія програми йому підійде, тим більше, що деякі з них можуть бути доволі схожими, принаймні, в описах.
Звісно, що ФОП вибере BAS Малий бізнес, адже тут по самій назві зрозуміло, з чим доведеться мати справу, і на які масштаби розрахований програмний продукт. А як бути іншим, наприклад, торгівельним або виробничим підприємствам, комунальним закладам, благодійним організаціям?
Аби правильно вибрати те чи інше програмне забезпечення, необхідно враховувати деякі параметри. Бо є конфігурації, які дійсно схожі між собою. Та ж BAS Роздрібна торгівля може здатися зручним інструментом для виробничих компаній, які займаються збутом власної продукції. Але при детальному розгляді стає зрозумілим, що для даної ситуації варто обрати іншу версію ПЗ, яка більше відповідає вимогам підприємствам.
Головні критерії
До основних факторів, які слід враховувати, належать:
· Форма підприємницької діяльності – ФОП або юридична особа;
· Вид діяльності – виробництво, некомерційна організація, торгівля, надання послуг тощо;
· Система оподаткування – платник ПДВ, загальна система, спрощена система, єдиний податок та інше;
· Особливості ведення обліку – лише бухгалтерський, чи присутній також і управлінський;
· Форми та різноманітність звітності.
Що стосується додаткових параметрів, то вони не менш значимі. Звісно, для ФОП їх можна не враховувати, а ось при виборі BAS Управління торгівлею треба звернути на них увагу обов’язково. По-перше, мова йде про версії:
· Базова – оптимальний варіант для ФОП та маленьких компаній. Коштує дешевше, функціонал доволі спрощений, немає нічого зайвого;
· Професійна – маркується як «Проф». Використовується більшістю компаній, розрахована на юридичні особи;
· Корпоративна – відома також як «Корп». Найбільш розгалужена програма, яка дозволяє поєднувати між собою безліч філіалів, як всередині країни, так і поза її межами, містить опції, які відсутні у попередніх двох версіях.
По-друге, необхідно визначитись з кількістю користувачів. Тобто, скільки працівників будуть одночасно працювати з програмою. Є варіанти на одного користувача, а є на 5 користувачів. Однак, якщо ПЗ планується використовувати двома або трьома працівниками в різний час, то можна вибрати версію на одного користувача. Для великих компаній краще обирати пакети на 5 і більше користувачів, адже це буде дешевше, ніж придбати 5 програм для кожного працівника окремо.