Тюль – це тонка напівпрозора тканина. Найчастіше з неї виготовляються фіранки на вікна, які використовуються самостійно або в комплекті зі шторами. Ця легенька тканина може бути виготовлена з натуральної чи синтетичної сировини – бавовни, шовку, льону, поліестера, нейлону, поліаміду тощо. Великий вибір тюлевих тканин представлено на сайті. Перед тим як купити тюль на вікна в помешкання, потрібно ознайомитися з різновидами сучасного тюлю.

Класичний тюль

Виготовлений зазвичай з бавовни, органзи, поліестеру, або змішаних між собою названих волокон. На такому тюлю найчастіше немає візерунку, одноманітна структура по всій довжині. Використовують в комплекті зі шторами.

Тюль-сітка

Полотно, яке складається з дрібних чи трохи більших отворів. Структура нагадує сплетене гачком полотно. Тюль-сітка може бути виконана як із тонких, так і товстіших ниток, і саме від них залежатиме його вигляд. Часто сітка буває з вишивкою або гаптуванням, що надає їй вишуканості й святковості. Гарно виглядає в комплекті зі шторами.

Вишитий тюль

Вишивка на тюлевому полотні може бути виконана металізованими шовковими нитками або звичайними, в тон кольору. Металізовані нитки надають орнаментові вишуканого блиску, який пасуватиме для класичного стилю, а також бароко чи рококо. Для стилю кантрі чи скандинавського можна обрати тюль з рослинною тематикою вишивки, а для мінімалізму чи стилю лофт – з геометричним візерунком.

Смугастий тюль

Тюль зі смугами пасуватиме тоді, коли є бажання чи потреба візуально скорегувати помешкання. Вертикальні смуги допоможуть «витягнути» кімнату, а горизонтальні – «розширити». Смуги на тюлі виготовляються спеціальним методом ткацтва – поперечним та поздовжнім плетенням.

Тюль-павутинка

Такий вид тюлю виготовляють із шовку, органзи, поліестеру чи віскози. На вигляд він повітряний та легенький, майже невагомий, проте за властивостями – зносостійкий і щільний. Такі характеристики отримані завдяки штучним волокнам, які містяться в складі тканини. Може бути прикрашений вишивкою та люрексом.

Тюль з малюнком

Малюнок на тюлеве полотно наноситься за допомогою вишивки або спеціального друку. Тематика – найрізноманітніша: геометричні фігури, рослини, тварини, абстракція. Популярний для дитячих кімнат.

Тюль з квітковим візерунком

Найчастіший варіант тюлю для стилів кантрі й прованс. Якщо фіранка драпіруватиметься м’якими складками, то краще обирати дрібний малюнок, тому що великі квіти приховаються в складках.

Нитяний тюль

Декоративний варіант тюлю, який чудово виглядатиме на кухні або в спальні. Може бути з використанням шовку чи люрексу, які надають особливого блиску. Основний склад – синтетичні волокна.

Мереживний тюль

Мереживний тюль в зал або спальню виглядатиме вишукано й розкішно. Натуральний варіант такого тюлю – дорогий та потребує дбайливого догляду, тоді як синтетичний - простіший в користуванні.

Ми розглянули основні види сучасного тюлю, але вибір – за вами.