Приїхавши в романтичний Париж, кожен з гостей міста прагне потрапити в першу чергу на знамениту Ейфелеву вежу – цей символ столиці, що підноситься над околицями. Дійсно, згідно зі статистикою, Ейфелева вежа є однією з найбільш відвідуваних туристами пам'яток світу.
Безперечно, що всі визначні пам'ятки Франції поступаються Ейфелевій вежі по висоті, відвідуваності та красі. Але і настільки унікальною історією володіє далеко не кожна будівля. Спочатку вежа створювалася всього лише як тимчасова споруда, оскільки повинна була служити вхідною аркою для Всесвітньої виставки в Парижі 1889 року. Через 20 років після виставки вежу планували знести, але її абсолютно випадково врятували радіоантени, які прикрашали її верхівку.
Творцем проєкту і керівником будівництва Ейфелевої вежі був конструктор Гюстав Ейфель. Вона була зведена в рекордно короткі терміни: будівельні роботи велися протягом 2-х років і 2-х місяців, і виконували їх відразу 300 робітників.
Більше про Ейфелеву вежу читайте на сайті https://sights.com.ua/attraction/ejfeleva-vezha/
Унікальність архітектурних форм
Зведена в 1889 році Ейфелева вежа височіла на 300,65 метра. На сьогодні її висота збільшилася за рахунок нової антени та становить 324 метри. Повна вага всієї конструкції – понад 10 тисяч тонн. Стійкий фундамент виготовлений з бетонного масиву, так що коливання вежі під час сильних бур не перевищують і 15 см. Вежа увінчана маяком, світло якого видно на 10 км в окрузі.
Вежа унікальна своїми платформами, які сьогодні працюють для туристів:
-
1-й поверх: зали шикарного ресторану;
-
2-й поверх: резервуари з машинним мастилом для ліфта, затишний ресторанчик в скляній галереї;
-
3-й поверх: метеорологічна та астрономічна обсерваторії, фізичний кабінет.
Ейфелева вежа: цікаві факти
Є ряд цікавих фактів, пов'язаних з вежею, які привертають до неї ще більше уваги.
-
Свої пам'ятки Париж береже для туристів: кожні 7 років вежу обливають 57 тоннами фарби, щоб вона не втратила свій вигляд.
-
Гітлер мріяв, але так і не зміг потрапити на Ейфелеву вежу, тому що під час його перебування в Парижі зламався ліфт. Як тільки фюрер покинув місто, конструкція без ремонту знову запрацювала.
-
На Ейфелевій вежі побувало понад 200 мільйонів осіб.
-
Неможливо залишатися байдужим побачивши, як у вечірній або нічний час доби Ейфелева вежа іскриться, грає, переливається вогнями. Її велич і краса – вічна.