Щитовидна залоза – життєво важливий ендокринний орган. Головний регулятор основного обміну речовин. Тому навіть здоровим людям раз на 2-3 роки корисно перевіряти, як функціонує цей орган. На сайті esculab.com ви зможете дізнатися, які аналізи Луцьк ви можете здати, щоб перевірити роботу щитовидної залози!

Ну а тим, хто вже страждає на одне із захворювань щитовидної залози, обстежуватися необхідно, як мінімум раз на рік. Бо якщо вчасно виявити відхилення в роботі залози, можна виправити ситуацію медикаментами, без хірургічного втручання та інших інвазивних маніпуляцій. Профілактичні заходи показані абсолютно всім, незалежно від віку та статі.

Щитовидна залоза контролює метаболізм та відповідає за:

- Дихання та терморегуляцію.

- Частоту серцевих скорочень.

- Психічний стан.

- М'язову силу та вагу.

- Рівень холестерину у крові тощо.

Захворювання щитовидної залози

Одні з найпоширеніших у світі. А за частотою виникнення серед ендокринних патологій вони знаходяться на другому місці після цукрового діабету.

Захворювання щитовидної залози на ранніх стадіях часто протікають безсимптомно, або протікають із слабко вираженою симптоматикою. Визначити наявність порушень можна лише за допомогою лабораторної діагностики.

Слід обов'язково обстежитись, якщо спостерігаються такі симптоми, як безпричинне зниження або різкий набір ваги, збої в роботі серця, постійна депресія, зниження захисних сил організму, випадання волосся, ламкість нігтів, проблеми зі шкірою.

Щитовидна залоза виробляє, накопичує та виділяє в кров тиреоїдні гормони – трийодтиронін (Т3) та тироксин (Т4), які регулюють метаболічні, енергетичні та теплообмінні процеси в організмі.

Т4 – це йодовмісний гормон щитовидної залози – тироксин. Тироксин (Т4) становить близько 90% від загальної кількості гормонів, що виділяються щитовидною залозою. У крові Т4 зустрічається у вільному (лише 0,1%), а основна частина – у зв'язаному з білками-глобулінами вигляді. Саме вільна фракція гормону Т4 є найбільш біологічно активною.

Концентрація гормону Т4 у сироватці крові змінюється протягом доби та досягає свого максимуму до 8.00 -12.00. Найменші показники відзначаються глибокої ночі. Також коливання тироксину залежить від сезону року. З'ясувалося, що в осінньо-зимовий період рівень гормону підвищується та досягає максимальних значень, після чого знижується.