Зовні він нагадує гітару, лише значно менших розмірів і з чотирма струнами. Цей інструмент має тривалу й цікаву історію. Перші зразки, що нагадували сучасний укулеле, з’явилися ще в далекому XV сторіччі. Але більш-менш звичну конструкцію інструмент набув лише у XIX ст. Це сталося завдяки тому, що кілька винахідливих мешканців португальських островів Мадейра оселилися на Гавайях. Вони виготовляли і продавали різні корисні речі, зокрема, музичні інструменти.
Цікаві історичні факти
Четверо ентузіастів розробили модель недорогої гітари, вони почали її виготовляти і продавати. Під час гри на ній рухи правою рукою нагадували «стрибаючу блоху», і саме це поняття перекладається з гавайської мови як «укулеле». Але, попри очікування команди, інструмент спочатку не мав великого попиту. Бажання купити укулеле з’явилося в гавайців лише тоді, коли позитивну оцінку йому дала сама Вікторія Каюлані. Вона була останньою принцесою Гавайських островів, головною претенденткою на трон і мала дуже великий авторитет серед простих людей.
Але на цьому історія не завершується. У 1915 р. на честь виставки, яка була присвячена відкриттю Панамського каналу, було влаштовано концерт. Тоді трапилася й інша, не менш цікава подія. Глядачів дуже вразило те, як музиканти з Гаваїв грали на маленькій, начебто іграшковій, гітарі. З того часу укулеле зайняв гідне місце в родині музичних інструментів, призначених для професійної сцени. Нині він переживає чергову хвилю популярності.
Як вибирати
Інструмент невеликий за розміром, його нескладно опанувати, особливо людині, яка має навички гри на гітарі. Поділяються на такі різновиди:
-
Сопрано. Йому притаманні компактні розміри, високе й тонке звучання. Через дуже щільне розташування ладів такий укулеле рекомендований музикантам із тонкими пальцями. Кращим чином підходить для дітей або дівчат. Загальна довжина інструменту не дуже велика, вона складає 53 см.
-
Концертне. Довжина цього укулеле дорівнює 58 см. Видає повний і гучний звук, на ладах пальці зручно розташовуються. Зверніть увагу на те, що назва інструменту не означає його призначення лише для концертів, на ньому можуть займатися навіть учні.
-
Тенор. Довжина цього інструменту близько 66 см. Укулеле притаманні чітке звучання, широкий і міцний тон.
-
Баритон. Серед укулеле має найбільші розміри, довжина сягає 74 см, що робить його зручним саме для гітаристів. Інструменту притаманне глибоке звучання, а також великі зазори між ладами.
Є багато інших різновидів укулеле, наприклад басулеле. За звучанням він нагадує акустичну бас-гітару. Також є в продажу 6-струнне укулеле, що називається гіталеле. Інструмент поєднує якості класичної гітари й укулеле. Стрій на ньому такий самий, як і на 6-струнці. Але деякі укулеле, як басові, так і гітарні, мають підключення до підсилювача, і в такий спосіб копіюють звучання електричних інструментів.
Джерело: 8nota.com.ua