Електросамокат — екологічний та економний транспортний засіб, що чудово підходить для пересування містом. Вони користуються популярністю серед дітей та дорослих. Перші дістають задоволення від катання, а другі заощаджують на міському транспорті, пересуваючись містом. У цій статті розповідаємо, як підібрати самокат для щоденного використання. 

Конструкція транспорту та матеріал коліс

За типом самокати поділяють на суцільні та розкладні. Другий варіант більш зручний, якщо ви мешкаєте на високому поверсі, а ліфт у будинку не передбачений. Конструкція складається і стає дуже зручною для транспортування. За типами коліс виробники пропонують на вибір такі варіанти:

  • гумові — відрізняються високою стійкістю до фізичного впливу, достатньо витривалі, майже не шумлять під час руху;
  • поліуретанові — цей матеріал характеризується довговічністю та надійністю, чудово підходить для пересування нерівними дорогами.

Вони ж поділяються на суцільні та надувні. Від обраного вами типу коліс також залежить, скільки коштує електросамокат. Колесам із литого матеріалу не страшні проколи, також вони можуть розвивати значно вищу швидкість на рівній поверхні. Але під час зустрічі із ямками майже не гасять вібрацію. Надувні ж мають краще щеплення із дорогою, з такими колесами можна використовувати транспорт як у дощ, так і на нерівностях. 

Вибираючи самокат, звертайте увагу й на діаметр коліс, адже від цього залежить його параметр керованості, стійкості на дорозі та можливостей маневрування. Якщо вам потрібна максимально швидка модель, вибирайте варіант із невеликими колесами. За короткий проміжок часу вони стрімко набирають швидкість. 

Додаткові функції

Також під час вибору звертайте увагу на додаткові можливості транспорту, який на нього встановлюють виробники. Серед популярних виокремлюють: 

  1. Ліхтар. Здебільшого ним облаштовують сучасні моделі. Завдяки йому повернення додому в темний час буде значно комфортнішим. І вас бачитимуть усі учасники дорожнього руху.
  2. Амортизатори. Актуальні для великої кількості наших тротуарів, адже вони часто не в найкращому стані. 
  3. Тримач для пляшки. Незамінний аксесуар спекотного літа, коли потрібно мати із собою охолоджену рідину, але руки мають бути вільними.
  4. Підніжка. Не потрібно шукати, як залишити вертикально ваш транспорт, якщо в нього вже є власний фіксатор. 

Вартість самокатів із додатковими функціями може бути трохи більшою, тому це повністю залежить від бюджету, який ви готові витратити. Для зниження швидкості руху в електричних самокатах передбачені ручні, ножні та комбіновані типи гальм. Вибирають їх зазвичай за власним бажанням: комусь зручніше зупиняти руками, комусь ногою. Якщо ви відчуваєте складнощі із вибором, рекомендуємо комбінований варіант. Вибирайте екологічний та безпечний транспорт, що виконуватиме всі ваші потреби.