Для лікування хвороб дихальних шляхів ще з давніх-давен використовували метод парової інгаляції. З дитинства ми дихали над картоплею, щоб вилікувати нежить чи кашель. Як би не виглядало це смішно на сьогоднішній день, такий метод не позбавлений здорового глузду і приносить чимало користі. Але сучасна медицина не стоїть на місці і зараз одним із найефективніших і найбезпечніших варіантів лікування ГРВІ вважається небулайзерна терапія. У цій статті ми поговоримо про те, які ліки для небулайзера від кашлю застосовуються і де їх можна придбати.
Що таке небулайзер
Небулайзер – це спеціальний прилад, в якому утворюється хмара з лікарського засобу, завдяки компресійній дії або ультразвуковому механізму. Ця пара з ліків легко вдихати, оскільки вона складається з дрібних частинок, швидко проникаючи у легені та бронхи. Саме такий спосіб сприяє швидкому одужанню. Принцип роботи небулайзера максимально простий: з його допомогою рідкі ліки перетворюються на холодний аерозоль, а його частинки прямо впливають на запалену область. Саме такі інгаляції значно прискорюють лікування різних захворювань дихальної системи.
Показання та протипоказання
Ліки, які слід використовувати у небулайзері, можна купити у будь-якій аптеці, наприклад, в інтернет-аптеці «Здравиця». Але перед використанням інгалятора важливо вивчити список препаратів, які дозволені та заборонені для інгаляцій. Обмеження встановлюються тому, що не всі речовини здатні в повному обсязі проникати в дихальні шляхи. Загалом інгаляційна терапія, як для дітей, так і для дорослих, має проходити під контролем лікаря. Найбезпечніший спосіб застосування небулайзера – наповнення його трав'яними відварами. Але варто врахувати ймовірність алергії, оскільки багато трав являються сильним алергеном. Активно використовуються ефірні олії для лікування нежитю, чого не можна зробити при лікуванні захворювання легень, оскільки при потраплянні в альвеоли такий спосіб може завдати істотної шкоди. До дозволених препаратів відносять муколітики та інші засоби для розрідження мокротиння, препарати, що розширюють бронхи, гормональні та протиалергічні ліки. Не варто вибирати ліки для небулайзера самостійно. Правильне дозування засобу та частоту інгаляцій може підібрати тільки лікар після попередньої діагностики. Також він здійснює подальший контроль та динаміку лікування.