Саме поява конвеєра спричинила технічну революцію. Цей пристрій дозволив забезпечити розділення праці та звільнити велику кількість робочих рук від локальних транспортних операцій. Основою будь-якого конвеєра є рухома зациклена стрічка, довжина якої не буває типовою. Стикання стрічки частіше за все виконується за допомогою гарячої та холодної вулканізації (склеювання), але механічні з’єднувачі для стрічок мають перед ними певні переваги.
У чому недоліки гарячої та холодної вулканізації?
Обидві технології дають міцне з’єднання: відповідно 90 та 70% від первісної міцності стрічки. Але їх мінусами є:
- Неможливість ремонту стрічки: при поперечних розривах потрібно робити вставку нового фрагменту, щоб зберегти довжину. Повздовжні розриви також не ремонтуються склеюванням або вулканізацією;
- Складність: гаряча вулканізація потребує демонтажу стрічки та громіздкого обладнання. Холодна вулканізація вимагає великого обсягу ручної праці, певних зовнішніх умов та довгого очікування, поки клей не стане – до 8 годин, що викликає тривалий простій;
- Обмеженість по типу стрічки: не кожна з них піддається склеюванню чи вулканізації.
Треба визнати, що механічні з’єднувачі для транспортерної стрічки не забезпечують такої міцності та довго тривалості, але чомусь попит на них існує, і ця технологія продовжує розвиватися. Спробуємо дізнатися чому.
Чим вигідне механічне з’єднання?
Перевагами механічного стикування є:
- Універсальність. Байдуже, з якого матеріалу виготовлена стрічка – її завжди можна з’єднати;
- Велика швидкість з’єднання: за наявності спеціального інструменту 1 метр стрічки стикається за 20 хвилин, а за допомогою простого слюсарного інструментарію, що є на кожному виробництві – за годину. І при цьому не доведеться знімати стрічку!
- Великий вибір з’єднувачів різного призначення. Саме тому зашити повздожні розрізи стрічки не проблема;
- Можливість зшивання стиків стрічки без вставок, що актуально при ремонті розривів зі збереженням довжини. Для цього потрібно лише обрати відповідний з’єднувач;
- Незалежність від умов роботи та кваліфікації персоналу. Пил, бруд, низькі температури, відсутність обладнання чи спеціальної підготовки не стають на заваді для механічного з’єднування.
Який спосіб стикування стрічки обрати?
Найнадійнішою технологією первісного стикування є вулканізація. Механічне ж з’єднання краще показує себе під час ремонту, коли потрібно якнайскоріше відновити роботу лінії, обійтися власними силами, тому комплект з’єднувачів кількох типів має бути під рукою кожного оператора конвеєра.