Кнопки керування використовуються для того, щоб можна було дистанційно перемикати потужні агрегати та приводні механізми. Найчастіше за допомогою них вмикаються та вимикаються пристрої, до складу яких входять електричні двигуни. За наявності кнопкового поста оператору не доведеться наближатися до об'єкта, що керується, оскільки він зможе змінювати його стан на відстані. Придбати кнопки для таких постів можна на сайті https://amperok.com.ua/ru/nyzkovoltna-produkc%D1%96ja/knopky_posty_sygnalna_armatura/knopky/, де вони представлені у великому асортименті.
Після натискання потрібної кнопки на дистанційному пульті, механізм почне виконувати операцію, яка закладена в алгоритмі управління. Завдяки кнопковим станціям на виконавчий орган передаються команди зупинки та пуску двигуна, а також включення реверсу та аварійного відключення приводу.
Станції управління з кнопками: устрій та принцип дії
До складу типового кнопкового пульта (поста) входить два чи більше комутуючих елементів, при натисканні на кожен з яких виконується одна операція. У найпростішому апараті є всього дві кнопки управління (вони позначаються як «Пуск» і «Стоп»).
За допомогою нього вдається вмикати та вимикати електроприводи, що працюють у складі електронасосів, вентиляційних систем, верстатного обладнання та інших виконавчих механізмів. Самі кнопкові елементи розміщуються всередині корпусу з металу або міцного пластику, від якого протягнутий кабель до об'єкта, що керується. Довжина провідної лінії визначається місцевими умовами та вимогами техніки безпеки.
Кнопки розміщені в корпусі таким чином, щоб їх було зручно натискати за будь-якого положення пульта. Помилитись у їхньому функціональному призначенні практично неможливо, оскільки на кожну з них наноситься спеціальна мітка у вигляді наклейки з позначенням виконуваної операції.
Найчастіше на них вказуються команди «Пуск» та «Стоп», але можливі символьні знаки («1» і «0» відповідно). Як правило, вони дублюються кольоровим маркуванням. Декілька кнопкових механізмів, розміщених в одному корпусі, утворюють пост або станцію керування.
Різновиди кнопок керування
Відповідно до існуючої класифікації відомі зразки кнопкових механізмів відрізняються за такими ознаками:
- Форма;
- Колір;
- Позначення.
За першою ознакою кнопки управління поділяються на утоплювані, що нагадують гриб і вироби циліндричної форми.
Колір цих виробів відповідає їхньому функціональному призначенню. Так, кнопки "Стоп", наприклад, традиційно мають жовте або червоне покриття, а "Пуск" – зелене або синє забарвлення.