При СЕО-просуванні сайту дуже важливо проводити аналіз маси ресурсу і контролювати, наскільки якісні внутрішні і зовнішні посилання. Це дозволяє не зіштовхуватися з безліччю проблем, пов'язаних з пошуковими системами.
Внутрішнім називають посилання, за яким користувач переходить усередині того ж ресурсу з однієї сторінки на іншу. Для пошукових систем дуже важливими є саме внутрішні посилання. При грамотному їх розподілі суттєво покращується індексація всіх сторінок ресурсу. Особливо актуально це для тих ресурсів, що відрізняються ускладненою структурою: з чотирма й більше внутрішніми сторінками. Подробиці по темі можна дізнатися на порталі https://wedex.com.ua/blog/linkbilding-dlya-pochatkivtsiv/. З'ясуємо, за допомогою яких сервісів та програм можна проводити аналіз внутрішньої перелінковки.
Аналіз внутрішніх посилань ресурсу: програми та сервіси для цього
Щоб проаналізувати кількість внутрішніх посилань сторінки сайту, можна використовувати такі сервіси:
- My-seotools.ru. – аналізує безанкорні та анкорні посилання на внутрішні сторінки. Результати виводить списком із зазначенням урла, анкору, аудиту noindex і nofollow-посилань. Сервіс безкоштовний, реєструватись не обов'язково.
- Pr-cy.ru. – дозволяє перевірити внутрішні посилання сторінки сайту по домену, показуючи їх у вигляді списку з виведенням загального переліку урлів, анкорів. Аудит можна провести як з головної онлайн-сторінки, так і з будь-якої іншої посторінково. Надає комплекс веб-інструментів, на ньому можна не реєструватися.
- Mainspy.ru. – має подібний функціонал, що і My-seotools.ru. Допомагає перевірити кількість внутрішніх посилань на сторінці сайту. Додаток дозволяє виключити закриті web-посилання. Не виводить текстове оточення, биті посилання треба шукати посторінково.
Представники пошукових систем стверджують, що обсяг веб-посилань не має вирішального значення: навпаки, важливим фактором, що впливає на просування сайту, є їх якість (пов'язаність із вмістом матеріалу, в якому розміщені, користь для відвідувачів).
Внутрішня перелінковка сайту повинна забезпечувати доступ до будь-якого розділу в два-три кліки. Щоб отримати кращі результати, вивести ресурс у топи пошукових систем і зробити його зручним для користувачів, рекомендується використовувати більше анкорів, постійно відстежувати неробочі лінки, проводити технічний сео-аудит і коректно виправляти всі помилки.