Любите грати в комп'ютерні ігри, працювати з графікою або просто насолоджуватися якісним зображенням? Монітор на 144 Гц забезпечить більш плавну, чітку та реалістичну картинку. Однак не всі дисплеї з високою частотою оновлення однакові. Вони можуть мати різні типи панелей, що впливає на передачу кольору, кути огляду та інші важливі в різних завданнях фактори. Розбираємося, як визначити ідеальну панель для конкретних сценаріїв використання.
Панелі IPS
IPS (In-Plane Switching) — дорожча та якісніша матриця серед усіх РК-панелей. Відрізняється точністю передачі кольору і кутами огляду до 178˚, також монітор для ПК 144 Гц з IPS-панеллю має рівномірне підсвічування, що зменшує ефект «спалахів» або «плям» на екрані.
Однак панелі IPS не ідеальні. Вони відстають за часом відгуку пікселів, що може бути критично для геймерів у змагальних іграх. Також вони менш контрастні ніж аналоги, тобто, ви отримуєте менш насичену картинку.
Панелі IPS рекомендуються для тих, хто працює з графікою або фотографією на професійному рівні. Для цих цілей важлива точність передачі кольору та широкий кут огляду. Також матриця підходить для тих, хто любить дивитися фільми або грати з хорошою графікою на великому екрані.
Панелі VA
VA (Vertical Alignment) — компромісний варіант LCD-панелі. У нього хороша точність передачі кольору, кути огляду становлять 175˚, а контрастність вища за 3000:1, що втричі вище, ніж у стандартної IPS-матриці.
Серед недоліків VA відзначають найбільший час відгуку пікселів серед усіх типів панелей, що може призводити до сильного розмиття зображення при швидких рухах. Це особливо помітно в темних сценах, де перехід від чорного до білого займає більше часу. Також у VA можуть спостерігатися проблеми з колірним зсувом при зміні кута огляду.
Такі монітори обирають користувачі, які віддають перевагу перегляду фільмів або проходженню тайтлів з яскравою та контрастною графікою, водночас готові миритися з невисокою швидкістю відгуку та розмиттям кадрів.
Панелі OLED
Ці матриці не використовують рідкокристалічну технологію, а засновані на органічних світлодіодах, які випромінюють світло самостійно. Це дає панелі кілька переваг:
- еталонний чорний колір;
- контрастність вище 100000:1;
- насичене зображення;
- тонкий профіль матриці;
- мінімальний відгук в індустрії.
Технологічність OLED робить панель дорогою у виробництві та ремонті. Також вони схильні до вигоряння пікселів у разі тривалого використання одного й того самого зображення. Такі екрани призначені для ентузіастів і любителів новинок, які бажають отримати найкращий монітор 144 Гц, який може запропонувати ринок.
Як бачите, кожен тип матриці має свої переваги та недоліки. Через це немає універсального рішення серед запропонованих варіантів. Все залежить від того, що вам важливо та що ви хочете отримати від свого монітора. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам зробити правильний вибір.