Побутові прилади давно стали невід'ємною частиною життя людини. У наші часи вони купуються і використовуються настільки часто, що навіть найрозумніші їх функції нікого не дивують. Але колись побутова техніка здавалася чимось справді вражаючим, і нижче представлені деякі несподівані факти з її історії.
Посудомийні машини
Більшість людей включає посудомийну машину приблизно 4 рази на тиждень. Здається, вона має мити посуд після кожного приймання їжі, але на справі в багатьох випадках мити посуд вручну зручніше.
Чому? Ви не будете включати машину, щоб вимити комплект на пару персон. Дехто з домогосподарок спеціально накопичує брудний посуд у кінці дня, який до того моменту смердить у машині.
У американців існує рецепт приготування лосося в посудомийній машині. Рибу загортають у кілька шарів фольги, та кладуть на вільне від посуду місце. Повний цикл посудомийки забезпечує достатню температуру та час для отримання добре пропареного лосося.
До речі, перша посудомийна машина з'явилася в 1880 році завдяки забезпеченій дамі Джозефіні Кокрейн. Вона, згідно з історичними даними, посуд сама ніколи не мила. Але в якийсь момент зглянулася на свою прислугу, яка виконувала стомливу і обтяжливу роботу, та ще й розбила пару речей з колекційного фарфорового сервізу. Це стало приводом для винаходу жінкою першої посудомийної машини.
Перший пилосмок
За посиланням budpostach.ua/category/pobutova-tehnika/ знайдеться багатий вибір компактних та ергономічних пилосмоків. Але перший пристрій цього призначення був винайдений у 1901 році в Англії і мав інший вигляд.
Говорять, англійці ще винайшли танк. Напевно, вони з танка пилосмок і спорудили, бо цей прибиральник перевозився у кінному візку. Ззаду нього приєднувався шланг, що міг дістати вище 5 поверху. При вмиканні сила смоктання була така, що потрапити у трубу могло будь-яке майно. Під час роботи сам пилосмок був на вулиці. Ревіння стояло неймовірне, адже потужність приладу була 5 кінських сил!
Коли релігія забороняє вмикати техніку
Техніку, призначену для людей юдейського віросповідання і ізраїльського ринку, обладнують особливим «режимом Шабата». Юдеям у Шабат заборонено виконувати будь-яку роботу. в тому числі розпалювати вогонь, до чого прирівнюється натискання кнопок. Завдяки йому утворюється електрична іскра, що теж є вогнем. Режим Шабат у духовій шафі підтримує температуру приготованої напередодні страви, а лампочка при відкриванні холодильника не вмикається. Ліфт у Шабат зупиняється та відкривається на деякий час на кожному поверху, щоб не довелось натискати кнопки і ненароком займатися перевезенням пасажирів.
Перші мікрохвильові пічки
У 1945 році була побудована перша СВЧ-піч. Важила вона 340 кг, і мала висоту 180 см. Принцип її роботи був винайдений випадково: інженер Персі Спенсер зауважив, що під час дослідження активного бойового радара плитка шоколаду розтанула в його кишені, тож він здогадався використати магнетрон для теплової обробки продуктів.
Вже через 2 роки мікрохвильовки розміром з холодильник поступили у продаж для армії США – в них розморожували великі порції м’яса. Звісно, сучасні СВЧ-печі з магазину budpostach.ua цілком безпечні і компактні.
Автоматизація прання без пральних машин
Моряки кидали брудний одяг у мішок, а його, прив’язавши до мотузки – за борт судна, що йде. Струм води на повному ходу судна вибивав бруд із мішків. Першим пральним порошком був пісок, що мав суто механічну дію.
Як з’явилася назва «літній блокбастер»?
Кінотеатри спеціально випускали великі картини влітку, створюючи комфортні умови для глядачів. Саме у кінозалах почали встановлюватися перші кондиціонери.
Скільки техніки викидають українці?
Вчені з'ясували, що середньостатистичний українець утворює 11 кг. електросміття за все життя, а норвежець – 28 кг. І у всьому світі переробляється лише п'ята частина побутових приладів. Тож якщо маєте бажання придбати нову річ, задайтеся питанням: а куди подіти стару?