Зберігання запчастин на складі є важливим аспектом ефективної роботи великих автомайстерень чи автомобільних сервісів. Воно також актуальне для підприємств, які мають власні складські площі для зберігання розхідних матеріалів. Організація ефективного зберігання запчастин на складі має велике значення для безперебійної роботи підприємства. Поличні та палетні стелажі - найпопулярніше рішення для запчастин.

Способи зберігання запчастин

Запчастини можуть бути різних розмірів, пакування та формату. Вибір складських систем повинен враховувати характеристики вантажів, приміщення та вантажопідйомність товару.

Поличні стелажі ідеально підходять для розміщення невеликих вантажів, які не упаковані на піддони. Це можуть бути дрібні вантажі розсипом або великогабаритні штучні товари. Вантажопідйомність поличних стелажів може варіюватись від 120 до 1300 кг на полицю, залежно від моделі. Настил полиць може бути зроблений з фанери, суцільного або перфорованого металу, в залежності від вимог та характеру зберігання. Для шин та коліс можна обрати варіант без настилу.

Палетні стелажі використовуються для зберігання вантажу, упакованого на вантажні піддони (палети). Цей тип стелажів застосовується на великих складських комплексах, логістичних центрах та виробничих підприємствах. Тобто в тих складах, де потрібно зберігати велику кількість запчастин та комплектуючих. Для обслуговування палетних стелажів потрібна спеціальна техніка з вилами, така як гідравлічні та електричні візки та штабелери.

Організація простору та розстановка стелажів на складі запчастин

Незалежно від обраного типу стелажів, важливо продумати їх розстановку на складі. Оптимальна розстановка стелажів забезпечить зручний доступ до запчастин і сприятиме організації робочого простору. Тому важливо:

  • Класифікувати запчастин на категорії або групи на основі їх типу, розміру або використання.
  • Розробити план складу, де буде визначено зони для розміщення різних категорій запчастин. 
  • Вибрати оптимальну висоту стелажів. Висота системи має враховувати висоту приміщення та параметри техніки, яку планується використовувати. 
  • Передбачити вільне пересування техніки та працівників. Між рядами стелажів мають бути проходи достатньої ширини.
  • Передбачити захисні системи для безпечної роботи на складі.

Окрім організації складу та вибору стелажів важливо передбачити і тару в якій будуть зберігатись запчастини.

Тара для складу запчастин

Для розміщення запчастин на палетних стелажах зазвичай використовуються спеціальні піддони. У випадках, коли потрібно зберігати розпаковані вантажі, може використовуватися різноманітна тара. Зокрема, картонні ящики, коробки, ящики.

Одним з найбільш практичних рішень для зберігання запчастин є пластикові ящики. Вони відзначаються своєю надійністю, зручністю у використанні та відмінною стійкістю до вологості, високих і низьких температур, а також хімічних речовин. Для вибору відповідного контейнера важливо враховувати розмір і форму запчастин, а також особливості їх зберігання.

Організація зберігання запчастин на складі – це важливий аспект роботи будь-якого виробничого чи обслуговуючого підприємства. Вибір типу стелажів, їх розстановка та використання відповідної тари впливають на продуктивність та ефективність робочого процесу. Правильно організоване зберігання допомагає зменшити час і витрати, підвищити безпеку та підвищити загальну ефективність підприємства.