Помідор — овоч, що має бути в раціоні людини, що піклується про своє здоров’я. В його м’якоті є безліч нутрієнтів які потрібні організму. Смакові якості томатів цінують гурмани та кулінари, бо вони вдало доповнюють страви, виступаючи як головний інгредієнт. Вирощувати культуру власними силами доволі нескладно. Досвідченим овочівникам вдається зібрати значну кількість плодів навіть з невеликої грядки. Тим, хто тільки планує розпочати справу варто завітати в інтернет-магазин для садівників та придбати якісний посадковий матеріал.
Агротехніка без турбот: що треба знати початківцям
Томати зазвичай вирощують розсадним способом. Сіяти культуру можна всередині або наприкінці березня у стаканчики с субстратом або спеціальні ємності. Через 45-60 днів рослини будуть готові до посадки на город. Якщо все зробити правильно, ласувати плодами вдасться на останньому тижні червня чи початку липня за сприятливих погодних умов. У різних сортів томатів дозрівання відбувається у визначений для них термін. Це дає змогу планувати збір врожаю.
Також можна обирати посадковий матеріал за формою куща. Індетермінантні сягають довжини 2-3 метри. Їх треба підв’язувати та слідкувати, щоб зростання відбувалося в одне стебло. Детермінантні — кущові сорти, невисокі, випускають багато пагонів, на яких з’являються суцвіття, які запилюються та формують плоди. Купуючи сортове насіння томатів, треба уважно читати опис та виконувати рекомендації щодо вирощування обраної категорії
Як створити оптимальні умови для гарної родючості
Томати у відкритому ґрунті добре ростуть на сонячних ділянках. Щоб кожній рослині вистачало площі харчування, треба дотримуватись рекомендованих для певного сорту схем посадки. Основний догляд включає наступні заходи:
- видалення бур’янів;
- мульчування грядки;
- підтримка вологості ґрунту;
- внесення добрив.
Культура досить часто уражається хворобами. Перші ознаки з’являються на листках, які сохнуть скручуються, покриваються нальотом, на плодах стають помітні темні плями. Це свідчить про те, що треба провести обробку фунгіцидами. Виявлення шкідників також вимагає обприскування, згубною дію проти комах мають інсектициди.
З якими проблемами можуть стискатися овочівники при вирощуванні томатів? На врожай суттєво впливають погодні умови. Якщо вони не будуть сприятливими, гарної родючості очікувати не варто. Помилки у догляді можуть бути критичними, особливо невірний режим зволоження ґрунту. Негативно впливає як нестача води, так і її надлишок. Щоб цього не відбувалося варто скоротити поливи, але добре замульчувати ґрунт, запобігаючи швидкому випаровуванню вологи.