Спортивне харчування є спеціалізованими складами рослинного, тваринного та синтетичного походження. Їхня мета — покращити чи підтримати здоров'я спортсменів та звичайних людей. Існує безліч різних типів спортивного харчування, які вирішують широкий спектр завдань: від підвищення м'язової маси тіла до покращення роботи мозку.

Спортивні добавки, які пропонує магазин okhealth.com.ua, дозволяють не змінювати свій харчовий раціон і при цьому отримувати необхідну кількість поживних речовин. Крім зручності, це ще й:

- вигідніше, ніж купувати потрібні продукти із вмістом «спеціальних вітамінів»;

- точніше, тому що кожен комплекс розроблений для вирішення конкретних завдань, наприклад, збільшення витривалості, тоді як природні інгредієнти не мають такої вузької спеціалізації;

- швидше дозволять вийти на новий спортивний рівень, а не тупцювати на плато звичних можливостей.

У той же час не варто забувати, що спортивне харчування добре працює лише в тому випадку, якщо і ваш основний раціон збалансований і складається з якісних продуктів. Не виключені і побічні дії прийому різних добавок. Якщо у вас непереносимість лактози, наявність сироваткового концентрату може викликати здуття або діарею.

Не варто перевищувати рекомендовані дозування та купувати баночки сумнівного походження. Ще один «підводний камінь» – несумісність добавок.

Харчування = мета

Будь-який «просунутий качок» скаже, що перш, ніж купити ту чи іншу добавку, потрібно визначитися, навіщо вона вам потрібна. З найбільш популярних цілей виділяють такі:

- для «сушіння» - у процесі «сушіння» важливо не лише знизити жирову тканину, а й залишити м'язову масу, а також зберегти сили. Для сушіння використовують жироспалювачі, вітамінні мультикомплекси, сироватковий протеїн, глутамін, креатин, BCAA (амінокислоти) та інше. Крім цього, варто звести до мінімуму прийом цукру та натрію. Вони знижують швидкість виведення рідини з організму, що гальмує жироспаление;

- для розвитку сили та витривалості найчастіше використовують креатин. Його застосовують методом із завантаженням або без завантаження. У першому випадку потрібно більше креатину, але результат буде швидшим. У другому, все навпаки — менше речовини та повільніший результат.

- для настрій та покращення самопочуття – група препаратів, які впливають на емоційно-психологічне здоров'я. Діляться на дві великі групи - ноотропи та релаксанти. Перші покращують мозкову активність та пам'ять, стабілізують реакції на агресивні дії. Найчастіше входять до передтренувального комплексу. Другі допомагають здоровому та міцному сну. Щоправда, через них можливе зниження концентрації наступного дня;

- для оздоровлення та активного довголіття — вітамінно-мінеральні комплекси, Омега-3, бустери тестостерону та хондропротектори.

Зазначимо, що новачкам не варто особливо морочитися щодо спортивного харчування. Ваше перше завдання – регулярно відвідувати тренажерний зал, а вже потім все інше. Якщо дуже хочеться, візьміть вітамінний або вітамінно-мінеральний комплекс.