Хочете розпочати власну справу? Перше, про що варто подбати, — це про вибір товарів або послуг, які плануєте продавати. Заробити можна як з виробництва власної унікальної продукції, так і з перепродажу товарів інших постачальників, і саме останній вид підприємництва обирає більшість, оскільки це — простіше, швидше та дешевше. Підготували матеріал, де розповіли, як та де знайти надійного постачальника.

P.S. Якщо постачальника вже знайшли, а товар замовили, радимо дізнатись більше про фулфілмент — послугу з опрацювання замовлень та доставлення товару кінцевому споживачу. Власна логістика, склади та команда для цього не потрібні.

W0i9uFvl61-9re41z8-tQiZEkQaFBkIq1di97acGePpFUGytuhdR_7hcDKR61Kr2LuwgrPRHx4EIwqMegSlSBWVsKh12khmHHtXbaLIFrgEWTaLriCJTPEIbmTYfkb8eajRkUJu8E0Vf5F0n5os_aZc

Способи пошуку постачальників

Google

Ця пошукова система недарма вважається найпопулярнішою, адже вона видає найбільшу кількість результатів за запитами. Серед аналогів — Bing, Yahoo!, DuckDuckGo та інші. Головне — правильно прописати запит: наприклад, для пошуку постачальника одягу спробуйте ключі «постачальники одягу Україна», «одяг оптом», «одяг гуртом» тощо. На перших сторінках видачі, як правило, зібрані пропозиції посередників з вищими цінами, а тому радимо шукати прямих постачальників на 2-5 та наступних сторінках пошуку.

Маркетплейси

Так, постачальники нерідко демонструють товар та шукають партнерів для співпраці й на торгових майданчиках типу Shafa, OLX, Rozetka, Prom, RIA тощо. Користуйтесь ключовими запитами та здійснюйте пошук за ними, а також публікуйте власні оголошення, де прописуйте, який товар та на яких умовах вас цікавить.

Ринки

Інтернет не витіснив і звичайні стихійні ринки: наприклад, одяг, продукти та інші товари все ще можна знайти гуртом на ринках «7 км» в Одесі, «Барабашово» в Харкові та «Хмельницький» у Хмельницькому. Ці найбільші українські ринки представлені й у мережі, а тому замовити той чи інший товар у постачальників можна без додаткових переміщень та подорожей.

Бази постачальників

Серед таких — сайти postavschiki.ua і ukrpartner.ua. На ринках США та Європи популярні каталоги esources.co.uk, 4wholesaleusa.com, sale2ukraine.com.ua та інші. Головне — НЕ платити кошти за доступ до таких баз. Так, у мережі активізувались шахраї, які за відносно невеликі кошти пропонують ексклюзивні закриті бази постачальників, однак у реальності це або набір контактів з Google, або й взагалі відсутність будь-якої інформації.

Офлайн-заходи

Тематичні форуми та виставки, конференції, вечірки, зустрічі та виступи — відвідуйте якомога більше заходів у своєму місті або в інших містах України/світу, щоб заручитись новими знайомствами, дізнатися більше про роботу в ніші, а також знайти постачальників потрібного товару. Що вужча тематика івенту, то більше шансів знайти там надійного постачальника.

DmhBmMrlihNoh4Ce6pF4gVeglsn6JCBlzR1lcFXoBGF5-OSxmJsoEDMX2ftcnVJnRjHCG49dJCTu0mrzSk-S6hjdodsYzsD2DUlPz5nFHUH0KTf2srbCBGfW0GA9u2VOH05YlMxOevu45Guxg3p68Y4

Поради щодо вибору партнера

  1. Перевіряйте сертифікацію товару: надійні постачальники завжди надають документи, які гарантують безпеку та якість.
  2. Замовляйте зразки, щоб оцінити якість продукції до закупівлі великої партії (якщо ціна за зразки зависока або постачальник відмовляється їх надавати, це тривожний дзвіночок).
  3. Обговоріть та пропишіть у договорі вартість однієї одиниці товару та об'єм мінімального замовлення. Це важливо, щоб уникнути раптових змін, а також завчасно знати, чи зможете ви собі дозволити замовляти одразу таку кількість продукції.
  4. Дізнайтесь, де знаходяться склади та як доставлятиметься товар. Якщо перевозити потрібно крихке скло, то при транспортуванні його через всю країну існують великі ризики псування товару.