Незважаючи на прагнення України стати державою, що відповідає всім принципам європейських стандартів, пережитки радянського минулого ще мають місце бути. Одним з таких рудиментів на сьогоднішній день є інститут прописки, вірніше, реєстрації за місцем проживання. Ніхто не буде сперечатися, що без реєстрації громадянин позбавляється деяких прав, гарантованих Основним законом країни. Спробуйте отримати медичне обслуговування, відправити дитину в дитсадок чи школу, оформити пенсію, отримати пільгу, не маючи заповітного штампу "паспорт зареєстрований...".
Як швидко отримати прописку ви можете дізнатися на propuska.com.ua
Порядок реєстрації місця проживання
Згідно із Законом "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" (далі — Закон), кожен громадянин має право на вибір адміністративно-територіальної одиниці, на території якої він бажає проживати чи перебувати. Так, до речі, у свободі вибору місця проживання обмежуються особи, які не досягли 16-річного віку. Місцем проживання називається адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад 6 місяців на рік, а під місцем перебування розуміється адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає менше шести місяців в році. При цьому місце проживання, як і місце перебування, підлягають реєстрації — внесення до паспортного документа відомостей про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла громадянина та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації (простіше — паспортна служба або ЖЕК).
Якщо вам швидко потрібна прописка у Львові, то дзвоніть нам.
Власне, для отримання реєстрації місця проживання громадянину необхідно з'явитися в паспортну службу, маючи при собі необхідні документи і подати заяву (форма затверджена КМУ). До речі, відкладати спілкування з працівниками паспортної служби небажано.