Мешканці приватного сектору старої забудови або ті, хто прагнуть жити за межами міста, часто стикаються з проблемою облаштування вигрібної ями – альтернативи міської каналізаційної системи. На сьогодні за існуючим законодавством не можна побудувати вигріб там, де вважають за потрібне власники. Необхідно дотримуватись санітарних норм та вимог.
Що таке стічна яма
Так називається підземний резервуар, де збираються та зберігаються побутові стічні води. Туди виводиться труба з кухні, ванної кімнати, туалету або єдиний вихід загальної каналізаційної системи будинку.
Вимоги та норми в Україні
Викопати та облаштувати вигрібну яму не так складно, як може здаватись. Але набагато важливіше знати та врахувати всі державні санітарні норми, вимоги, що пред’являються до конструкції. Головні з них представлені за посиланням https://mtservice.kiev.ua/uk/new/de-roztashuvati-vigribnu-jamu-na-diljanci-pravila-i-vimogi/. На чому необхідно зосередити увагу:
- Тип ґрунту. Для піщаних, супіщаних віддаленість до джерела води повинна складати не менше 50 метрів, суглинних – 30м, глинистих – 20м;
- На якій глибині залягають грунтові води. Цей важливий фактор можуть дослідити тільки спеціалісти;
- Відстань від будівель. Від фундаменту – не менше, ніж на 10 м, паркану – 2м;
- Глибина резервуару. Не більше за 3м. це необхідно враховувати для того, аби можна було повністю видаляти накопичену масу та періодично просушувати;
- Обсяги вод. Для 1 кубічного метра на добу буде достатньо дренажної системи, більший об’єм потребує герметичної ями;
- Можливість отримати доступ для очищення. Для цього використовується вантажна машина або асенізатор зі шлангами, довжина яких від 6 до 15 метрів, не більше.
До рішення побудувати яму приходять ті, хто не має можливості підключитись до існуючої каналізації з ряду причин. Сюди можна віднести проблеми з грунтом, наявність траси, віддаленість від вузла та багато іншого. Компанія АСК допоможе вирішити це питання.