Кожна жінка, яка наближається до менопаузи, дуже потребує вітаміну Д. Його роль в профілактиці багатьох вікових захворювань дуже велика. До них можна віднести діабет, остеопороз, збільшення ваги. 

Всі знають вітамін D як помічника, що допомагає засвоюватися кальцію, будувати кістки, але насправді він бере участь у багатьох процесах і стоїть на захисті загального здоров’я людини. Давайте розбиратися, як вітамін Д працює в організмі та у чому полягають його переваги, чим він корисний для здоров’я і як підвищити рівень вітаміну D.

Остеопороз

Щоб запобігти остеопорозу, жінкам після 40 років необхідно звернути особливу увагу на споживання вітаміну D, адже він відіграє ключову роль у мінералізації кісток.

Комбінація кальцію та вітаміну D є фундаментальною для профілактики та лікування захворювань кісткової тканини. Тому особливо в період менопаузи можна почати приймати анти-ейдж препарати з цими речовинами.

Ожиріння і збільшена вага

Згідно зі статистикою жінки, які мають надмірну вагу, дуже часто страждають на дефіцит вітаміну Д. Потрібні додаткові дослідження, щоб з’ясувати, чи низький рівень вітаміну D сприяє розвитку ожиріння, чи навпаки. Але ожиріння, дефіцит вітаміну D та остеопороз часто зустрічаються разом, оскільки ці проблеми зі здоров'ям тісно пов'язані.

Якщо приймати якісні біодобавки, такі як Isomex Metagenics, які містять фітоестрогени з сої в поєднанні з вітаміном D, буде можливість впливати на естрогенові рецептори. Цей нутрицевтик підтримує баланс жіночих статевих гормонів, особливо в період клімаксу.

Також для підтримки гормонального балансу під час менопаузи можна приймати Menohop 90 — це натуральна добавка на основі екстрактів хмелю і сої, розроблена для полегшення неприємних симптомів менопаузи, таких як припливи, пітливість та зміни настрою.

Депресія

Наукові дослідження показують, що вітамін D може бути ефективним додатковим засобом у лікуванні депресії, особливо у пацієнтів з низьким рівнем цього вітаміну в організмі.

Якщо взимку ви відчуваєте себе пригнічено, спробуйте збільшити споживання вітаміну D. Це може допомогти в боротьбі з сезонною депресією.

Цукровий діабет

Достатній рівень вітаміну D сприяє покращенню обміну речовин, зокрема, підвищує чутливість клітин до інсуліну.

Численні наукові роботи підтвердили, що дефіцит вітаміну D тісно пов'язаний зі зниженням вироблення інсуліну підшлунковою залозою та зменшенням чутливості клітин до його дії, що в кінцевому рахунку може призвести до розвитку діабету 2 типу.

У деяких випадках прийом вітаміну D може бути додатковим методом терапії діабету 2 типу та гестаційного діабету, допомагаючи знизити потребу в інших лікарських засобах.

Високий тиск

Недостатня кількість вітаміну D в організмі збільшує ризик серцево-судинних захворювань. 

Підвищений артеріальний тиск — це індикатор того, що ваша серцево-судинна система перевантажена. Будь-які дії, спрямовані на зниження тиску, допомагають зменшити навантаження на серце та судини. Комбінований прийом вітаміну D і кальцію може бути ефективним методом додаткової терапії при лікуванні гіпертонії.

Але не забувайте, що організм кожної людини має свої особливості. Наприклад, деяким людям протипоказані добавки кальцію з медичних причин. Тому перед прийомом цих добавок, обов’язково потрібно порадитися з лікарем.

Крім цього, важливо, щоб поживні речовини засвоювались організмом, для цього можуть бути корисні пробіотики для жіночого здоров'я та оптимізації мікрофлори кишківника.

Як підвищити або підтримати рівень вітаміну Д в організмі

Є кілька варіантів отримання вітаміну D: через дієту, сонячне світло або добавки. 

Вітамін Д 3000 є гормоном мультигеномної дії. Він здатний регулювати гуморальний і клітинний імунітет. За допомогою здорового харчування його отримати складно. Хоча молоко і риба містять вітамін D, отримати його достатньо з їжі буває складно.

Чудовим джерелом вітаміну Д є сонячне світло, але все залежить від широти, у якій ви живете. Тому краще приймати добавки вітаміну D, обговоривши потрібну дозу з лікарем.

До симптомів, що пов’язані з дефіцитом вітаміну Д відносяться: депресія, втома, біль у м’язах і кістках. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, краще здати аналіз крові, щоб визначити, чи є у вас дефіцит вітаміну Д і при необхідності почати прийом вітамінів.