Затишна ковдра є важливим елементом спальні і дозволяє спати як немовля. При виборі відповідної ковдри слід враховувати різні розміри, тип наповнювача (натуральний або синтетичний), чохол або навіть вагу.

Критерії вибору ковдр

Ковдра повинна відповідати вашим потребам і вашим звичкам сну. Якщо ви легко замерзаєте або у вашій спальні досить холодно, виберіть теплу ковдру. І навпаки, якщо у вашій кімнаті, наприклад, дуже тепло, вам варто зупинити свій вибір на міжсезонній або навіть літній ковдрі.

Практичним рішенням є вибір 4-сезонної ковдри, яка складається з легкої літньої ковдри та більш товстої ковдри для перехідних періодів. Взимку з'єднайте їх, щоб утворилася єдина, дуже тепла ковдра.

Незалежно від того, яку модель ви виберете, розміри повинні збігатися з вашим матрацом і перекривати його в більшій чи меншій мірі, в залежності від вашого смаку. Підковдра доступна з різних матеріалів: на вибір пропонується класична бавовна, еластичний шовк або бамбукове волокно. Що стосується наповнювача, то тут можна вибрати між натуральними матеріалами (пух, шерсть, шовк) або синтетичними волокнами. Обидва мають свої переваги і недоліки. Багато ковдр є антибактеріальними або оброблені проти кліщів. Вони підходять для алергіків.

Стьобання утримує наповнювач на місці. наповнюючи вагу, прекрасно розуміючи, що чим тепліше ковдру, тим більше вона важить.

Ковдра потрібного розміру

Розміри ковдри повинні бути підібрані під матрац. Великі ковдри особливо приємні та зручні. Віддавайте перевагу моделі, яка звисає на 20-40 см з кожного боку.

Для односпального та полуторного ліжка ковдра повинна мати розміри від 140 х 200 см, а для двоспального ліжка - 170 х 200 см, 220 х 200 см або навіть 240 х 260 см.

Правильний чохол для ковдри: бавовна або шовк?

Чохол утримує наповнювач в ковдрі і не дає йому втекти. Звертайте увагу на склад і щільність матеріалу.

Чохол з бавовняного перкалі

Він добре пропускає повітря і забезпечує відмінну циркуляцію повітря. Для синтетичної ковдри достатньо кількості ниток приблизно 80/90 на см2. У випадку з натуральною ковдрою це число необхідно збільшити, щоб, наприклад, пух не міг втекти.

Шовковий чохол

Існують також шовкові чохли на ковдри. Вони особливо м'які на шкірі, або ви можете знайти моделі з бамбука, які є природними антибактеріальними та гіпоалергенними.

Наповнювач пухової ковдри: натуральний або синтетичний

Наповнювач ковдри може бути натуральним або синтетичним. Кожен такий матеріал має свої переваги і недоліки. До натуральних наповнювачів ковдри відносять пух, шерсть або шовк.

Пуховий наповнювач

Зазвичай використовується суміш пуху (гусячого або качиного) і пір'я. Чим вищий вміст пуху, тим теплішим, м'якшим і пухнастішим стає ковдра. Цей наповнювач також забезпечує відмінну терморегуляцію, що не дає вам потіти протягом ночі. Однак будьте уважні з ціною і приділіть увагу правильному догляду.

Вовняний наповнювач

Шерсть є відмінним теплоізолятором і регулює температуру під ковдрою. Крім того, відмінна поглинаюча здатність запобігає відчуттю мокрості, навіть якщо ви сильно потієте вночі. Ціна варіюється в залежності від якості використовуваної вовни.

Шовковий наповнювач

Він дуже легкий і м'який. Ковдра з шовковим наповнювачем природно відлякує кліщів і регулює тепло.

Синтетичний наповнювач

Що стосується синтетичного наповнювача, ви можете вибрати між різними якостями поліефірних мікроволокон таких як холлофайбер чи штучний лебединий пух. Чим вони порожничі і чим більше в них повітря, тим легше ковдра і тим краще вона ізолює. Деякі мікроволокна з поліестеру також силіконізовані, щоб краще ковзати один по одному і таким чином уникнути грудкування в кутах корпусу.

Вони також надають ковдрі більш пухнастого ефекту. Дихаюча і дешевше, ніж ковдра з натуральним наповнювачем. Ковдра з синтетичним наповнювачем також простіша в догляді, але не така довговічна, як модель з натуральним наповнювачем.

Яка вага наповнювача і стьобання повинна бути у пухової ковдри?

Стьобання

Стьобання призначене для утримання підкладки на місці. Його можна розділити на плитку або ромби (ідеально підходить для ковдри з синтетичним наповнювачем), в лінії, в хвилі або перегородки, причому останній тип стьобання ідеально підходить для пухового наповнювача.

Вага наповнювача ковдри

Вага наповнювача вказує на вагу на м2 ковдри. Чим більша вага основи, тим тепліша, але й важча ковдра.

Ковдри з натуральних волокон зазвичай легші. Це особливо актуально для пухових ковдр, якщо вони мають вищий вміст пуху, ніж перо (приблизно 180 г/м2).

Для синтетичних ковдр вага цієї основи може збільшуватися до 500 г/м2.

Захист від кліщів для всесезонних ковдр

Деякі ковдри для алергіків стійкі до кліщів та/або бактерій. Під час виробництва оболонка та/або начинка обробляються спеціальним засобом.

Інші виробники замінюють ці хімічні обробки ефірними оліями (наприклад, евкаліпта, лимона, лаванди), які вводяться в волокна ковдри.

Вибираємо ковдру на 4 сезони

Всесезонна ковдра, як випливає з назви, - це ковдра, яку можна використовувати як взимку, так і влітку, тобто в будь-який час року.

Вона складається з 2 ковдр з різною вагою наповнювача: одна ковдра для літа легша, а інша важча для середини сезону. Взимку дві ковдри поєднуються, утворюючи єдину, дуже теплу ковдру.