Подорожувати із собакою не завжди просто, особливо на далекі відстані. Проте може знадобитися поїхати на дачу, відвідати ветеринара чи подорожувати будь-яким видом транспорту. На допомогу прийде зручна переноска, але для максимальної безпеки тварина має комфортно почуватися в цьому середовищі.

AD_4nXcpuOldjmcWljlBgSJzACZiuTWrEjvtbbUDfoWmX87w7W-M4QaGFxtP5DEkI_VaoQ7X-Xk5JNkOXDmCucRhelhcHfdfFtNa82vbdoqgtGJY5oqygJbTAYZwInwTi7xB5oAXagv1mw?key=6PteT1Wrv7-x0epfbLyFN9Q1

Як вибрати правильну переноску чи клітку для собаки

Перш за все переноска для собак повинна бути зручною і міцною:

  1. Вибирайте виріб з надійних матеріалів та міцного пошиття, щоб він добре тримав форму.
  2. Собака повинен мати можливість встати на лапи і повернутися навколо власної осі, тобто розмір переноски має бути достатнім для комфортного перебування. Також її довжина повинна дозволяти комфортно лягти.

Корисною буде наявність зовнішніх кишеньок, в які можна покласти смаколики чи перекус для улюбленця.

Легка пластикова чи тканинна переноска ідеально підходить для перевезення собак у машині чи громадському транспорті. Металева клітка може стати місцем для відпочинку та навчання тварини спокою.

AD_4nXdb1_H7Xkvlxe7BLZG3kzSIieZXEi5NahD6Ztv1-NqgALqJOMgFfgw5mKZbEz5DZexiqXhZt9Ngm_fkrj8ZmNKFUbDSRpBNJLQQZB3-wHZ5NKeXIdDtObaXLMZMrsSNWva-hIlQkQ?key=6PteT1Wrv7-x0epfbLyFN9Q1

Покрокове привчення до переноски

Щоб привчити собаку до переноски, потрібно поступово і без поспіху виконувати такі етапи:

  1. Принесену додому переноску слід позиціонувати як звичну і безпечну річ. Для цього її потрібно просто залишити в кімнаті і дозволити собаці самостійно з нею познайомитись. Також можна зробити це на особистому прикладі, тобто просто сісти біля переноски на підлозі і покласти на неї руку, щоб тварина бачила безпечне середовище.
  2. Через декілька днів можна переходити до першої активної фази. Для цього потрібно розкидати смаколики навколо переноски з певною періодичністю, а потім закидати їх всередину, щоб собака шукав їх там в ігровій формі.
  3. Наступного дня можна вже ховати смаколики в переносці, наприклад під рушником. Собака захоче залізти всередину і шукати там смачненьке.
  4. Коли собака звикне до переноски, можна вже піднімати її і потрохи переносити по квартирі. Улюбленець не повинен бачити у цьому процесі загрози.

Цуценят привчити до переноски набагато простіше, адже вони легко і з радістю знайомляться з новим. Але в жодному разі не можна поспішати чи нервуватися у процесі, щоб не налякати тварину.

Особливості роботи з дорослими собаками

Для дорослого собаки привчання до замкнутого простору може бути доволі нервовою справою, якщо тварина раніше не мала подібного досвіду. Для цього потрібно більше часу на кожен етап і повна довіра, щоб улюбленець не вирішив, що проти нього готують підступ.