Сьогодні фарби для малювання та живопису представлені у широкому асортименті. Кожен різновид фарб має свій склад та особливості застосування. Перш ніж розпочати створення малюнка, необхідно ретельно ознайомитися з кожним різновидом матеріалу для живопису, оскільки від цього залежить підсумковий результат.
Акварельні фарби
Майже кожен із нас вперше познайомився з аквареллю в ранньому дитинстві. Матеріал призначений для створення ніжних робіт, наповнених світлом.
Особливість акварельних фарб полягає в тому, що їх потрібно розбавляти водою. В результаті малюнок виходить напівпрозорим, незважаючи на те, що самі по собі фарби мають яскравий насичений колір.
Як правило, матеріал використовують у дитячій творчості та професійні художники при створенні портретів, пейзажів, натюрмортів.
Акварельні фарби в інтернет-магазині представлені у чотирьох видах:
- У кюветах. Суха акварель використовується при створенні замальовок та компактних робіт.
- У тюбиках. М'яку акварель застосовують під час створення великих картин.
- Рідкою аквареллю зазвичай малюють скетчі.
- Медова акварель призначена для дитячої творчості.
При виборі акварельних фарб в першу чергу слід враховувати їхнє призначення, а також склад. Матеріал у тубах та кюветах призначений для професійних художників, інші варіанти – для початківців та дітей.
Гуашеві фарби
Багато хто вважає, що гуаш в Україні призначена виключно для дитячої творчості та створення плакатів.
Однак, перш ніж відносити цей матеріал до несерйозного, слід знати, що раніше його використовували для створення своїх робіт такі відомі художники, як Пікассо, Рубенс та інші.
Особливість гуаші полягає у її універсальності. З її допомогою можна створювати картини як на папері, так і на дереві, тканинах та інших поверхнях. Фарба повністю готова до використання, не потребує розведення та швидко висихає.
До ще однієї переваги гуаші можна віднести непрозорість, що дозволяє перекрити темні або світлі ділянки. Але важливо пам'ятати, що при нанесенні декількох шарів фарба після висихання може потріскатися.
Гуашева фарба буває плакатною, художньою, акриловою та для дитячої творчості. Для художників-початківців підходить художня, для професіоналів – плакатна. Матеріал може бути в кюветах, тубах та пластикових ємностях. Детальніше ознайомитися з широким асортиментом художніх фарб можна за посиланням https://kancmir.com.ua/ua/vse-dlj-risovania/hudozhestvennye-kraski.
Олійні фарби
Олійна фарба для малювання – найдовговічніший матеріал для живопису. Вона відрізняється щільною фактурою та яскравим кольором, що дозволяє створити об'ємні та реалістичні картини. Її можна наносити на полотно, картон, дерево та папір, оброблений ґрунтом.
Цей різновид фарб може складатися з лляної, горіхової, соняшникової олії. До основних переваг можна віднести - високу стійкість до вигоряння, а недоліків - довге висихання. Стабілізація картини відбувається протягом 5-7 днів, а ось для її повного висихання знадобиться не менше року.
Темперні фарби
Темперні фарби – перший матеріал, який використовувався художниками раніше. Спочатку до їх складу входив сік рослин, молоко, жовтки, пізніше почали додавати більш сучасні інгредієнти.
За складом темперні фарби схожі з олійними, проте за якістю трохи відрізняються.
- Вони висихають швидше.
- Зберігають початковий колір протягом тривалого часу.
- Не змиваються водою.
- Можна використовувати в різних техніках і видах живопису.
Види темперних фарб: казеїново-олійні, полівінілацетатні, акрилові, воско-масляні. Кожен різновид має свої переваги та недоліки. Наприклад, ПВА темперні фарби користуються високою популярністю у художників-початківців, так як легко лягають на основу і ідеальні в застосуванні будь-яких технік.