Отже, ви вибрали собі старий автомобіль і вже мрієте, як проїдете на ньому свої перші незабутні 100 000 кілометрів. Зупиніться. Перед здійсненням операції вам доведеться пройти один дуже важливий етап - перевірку технічного стану автомобіля.
Огляд автомобіля краще проводити спільно з професійними автомастерами, які можуть відразу вказати на проблемні місця вашої майбутньої покупки. Але якщо у вас немає таких знайомих, то доведеться самому перевіряти технічний стан обраного авто. Підійдіть до цього питання з усією серйозністю, адже від технічного стану безпосередньо залежить, чи будете ви їздити з задоволенням або кожна поїздка на новому автомобілі перетвориться на низку поломок.
Огляд кузова
Призначайте зустріч з продавцем на денний час і проводите огляд на відкритому просторі. Закрите приміщення, перекручений світ, не дасть вам скласти достовірне думку про стан автомобіля.
Обійдіть автомобіль і огляньте кожну подряпину і скол. На місці пошкодження не повинно бути слідів іржі. Найкраще взяти з собою товщинометр, який дозволить дізнатися історію аварій даного автомобіля.
Прилягання деталей до кузова автомобілів
Не полінуйтеся при огляді заглянути під кузов, відкрити капот і двері. Якість з'єднання не повинно викликати ніяких сумнівів, так само як і процес відкривання-закривання дверей автомобіля. Якщо в місцях стику деталі прилягають не щільно, то надалі вам доведеться своїми силами змінити всі ущільнювачі.
Робота двигуна
Навіть якщо ви нічого не розумієте в роботі двигуна, обов'язково попросіть господаря завести автомобіль. Рівний шум мотора важко сплутати з переривчастою і свистящей роботою несправного агрегату. Запам'ятайте, продавець може пояснювати зайві звуки в роботі двигуна простими причинами, наприклад, розтягнутим ременем генератора і запропонувати скинути кілька тисяч на ремонт. Краще відмовтеся від такого варіанту. Швидше за все, причина сторонніх звуків серйозної поломки, інакше власник давно би усунув несправність самостійно.
Електроніка та кондиціонер
Будь-яка несправність в електроніці це привід для торгів. Сядьте за кермо і послідовно перевірити роботу системи:
- кондиціонер;
- фари;
- підсвічування приладової панелі;
- датчики поломок і т. д..
Особливо серйозну знижку можна отримати за непрацюючий кондиціонер.
Чистота під капотом
Вам варто насторожитися, якщо під капотом ви побачите сяючу чистоту або чорний в олійних патьоках двигун. Зайва чистота може приховувати недавній капітальний ремонт мотора, про який продавець промовчав. А зайві масляні плями говорять про неполадки в двигуні. Це може загрожувати дорогим ремонтом.
На справному агрегаті допускається шар пилу та бруду з невеликими масляними краплями.
Колір диму з вихлопної труби
Зверніть увагу на колір диму. При відсутності проблем з двигуном він зазвичай сірого кольору. Синій і чорний колір диму говорить про серйозні проблеми, виправити які буде дуже дорого.
У зимовий сезон краще не орієнтуватися на подібний показник. Морозне повітря спотворює колір диму.
Перевірка масла
Не нехтуйте перевіркою якості масла, залитого в автомобіль. Для цього відкрийте капот і перевірте масло за допомогою щупа. Погане масло збирається в грудки і володіє підвищеною в'язкістю, в деяких випадках видає сильний запах гару. Цей показник свідчить не тільки про халатне ставлення власника до свого автомобіля, але і про те, що всередині авто є несправності.
Гальма і підвіска
Це найважливіший етап перевірки. Звичайно, можна попросити продавця проїхати трохи по вибоїнах, але швидше за все, вам відмовлять. Тому заганяйте автомобіль в автосервіс. Професіонал розповість вам усі секрети оглядається авто.
Якщо після вказаних вище рекомендацій, ви все ще сумніваєтеся в тому, як правильно оглянути автомобіль, то знайдіть в інтернеті сторінку в вікіпедії і зайдіть через неї на популярний сайт авторіа. У статтях, опублікованих на цьому автомобільному сайті, ви легко знайдете потрібну вам інформацію.