Будівництво будинку - проект затратний. Чи можна якось дешевше побудувати, але при цьому зберегти всі параметри та функціональність? За рахунок чого це можна зробити? Перше, і найпростіше, - це використання утеплювача.
Використавши утеплювач, можна товщу стін взяти значно меншу, але при цьому зберегти загальну теплопровідність будинку. Крім того, за рахунок зменшення товщі кладки зменшується навантаження на фундамент. Зменшиться і собівартість всього будинку.
Вигода очевидна. Але це тільки при умові, що всі матеріали підбираються правильно. Для різних стін застосовується різний утеплювач. Тому потрібно знати який матеріал застосовувати. Стінки будинків можуть бути дерев'яними, каркасними або "під сайдингом". Товщина необхідної теплоізоляції залежить від товщини стіни та матеріалу, з якого вона виконана.
Дерев'яні будинки
Індивідуальне будівництво частіше виконують не самі майбутні господарі, а спеціалізовані фірми. Компанії пропонують готові будинки з колод, бруса та будинки каркасного типу. У бюджетному варіанті в таких будинках застосовують рулонний утеплювач. Найкраще підходить утеплювач нового покоління ISOVER. Чим же він такий гарний? Тим, що він зручний у застосуванні. І має хорошу щільність і властивість. Крім того, він виконує ще й роль шумоізоляції.
Каркасні будинки
Конструкція стін каркасного будинку - це каркас з дерева, з двох сторін обшитий вагонкою або листовим матеріалом. Внутрішній проміжок заповнюється теплоізолятором. Вага таких будинків мінімальна. Строк експлуатації до 50 років. Для стін каркасного типу застосовують утеплювач в плитах 35-ї щільності з базальтового волокна. Утеплювач в плитах не дає усадки. Основним правилом заповнення каркасу є його пароізоляція. При попаданні вологи всередину утеплювач руйнується.
Стіни "під сайдинг"
Конструкція стін під сайдингом розрахована на утеплення фасаду з вентиляційним зазором. Утеплювач під ним повинен бути щільністю значно більшою, ніж матеріал для дерев'яних та каркасних стін - порядку 80-90 кг/м3. Пов'язано це з тим, що він більше контактує з зовнішнім середовищем. Використання базальтових плит 80-ї щільності гарантує, що утеплювач не ущільниться, і буде служити довго.
Цегляна кладка
Набагато рідше утеплювач для стін застосовують у кладці з цегли. Тільки в разі її промерзання в квартирах багатоквартирних будинків. У таких випадках застосовують екструзійний пінополістирол або пінопласт. Чим вище якість пінопласту, тим довше він буде руйнуватися під впливом сонячних променів і конденсату, і тим довше він буде служити.
Більш детальна інформація з даного питання за посиланням.