17:51, 12 листопада 2016 р.
У Луцьку презентували мистецький проект
У виставковій залі Волинського осередку Національної спілки художників України презентували масштабний проект «Народне мистецтво у часі і просторі».
Духовно-мистецька спадщина волинян представлена у кращих зразках гончарства, лозоплетіння, вишивки, ткацтва та писанкарства.
Про це повідомляє Волинська регіональна дирекція НТКУ.
Витоки мистецтва народної кераміки Волині беруть початок з епохи неоліту. Сучасні майстри наслідують увесь процес і технологію виготовлення виробів.
Розповідає художник-кераміст Володимир Кусик:
– У цьому – вся цікавість тієї роботи, що гончар сам, як археолог, має знайти глину, як копач – її накопати, має її десь навантажити. Потім її обробити, бо в глині трапляються різні домішки, камінці, корінці, треба все це очистити. Потім сформувати, як художник, відчути форму. Потім пічником має бути, випалити це все, щоб воно було якісне і міцне.
В Україні народне ремесло з прадавніх часів було сімейною справою. Уродженка Володимира-Волинського Євгенія Ромащук мешкає нині у Львові і там продовжує справу своїх діда та батька. В домівці зберігає предмети, що були сплетені 90 років тому.
– У нас завжди в хаті стояв дух вареної лози, – розповідає майстриня, – бо батько плів такі сипанки з рогози, обплетені молокитою, і плетінки він плів. І так прилучилась до того ремесла я. І воно мене дуже зігріває, бо ця трава випромінює якесь тепло.
Мистецький проект триватиме до кінця листопада. Протягом цього часу відбуватимуться творчі зустрічі і практикуми з майстрами. Усі охочі можуть долучитись до створення творів традиційного народного мистецтва.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
09:49
13 січня
08:08
10 січня
live comments feed...