10:23, 17 листопада 2016 р.
“Найвідкритіший” чиновник не бачить конфлікту інтересів?
У засобах масової інформації нинішнього директора Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації — Мирку Івана Івановича, називають “найвідкритішим луцьким чиновником”. Однак чи не є така відкритість фарсом і популістською кісткою для народу, за якою криється конфлікт інтересів та зловживання владою?
Після подій Революції гідності Мирка Іван Іванович, будучи членом Самооборони Волині, брав участь у роботі відділу протидії корупції. Напевно, саме там майбутній чиновник здобув чималий досвід у вивченні корупційних схем.
Про це повідомляє Сергій Приймук у матеріалі для сайту “Ні корупції!”.
У травні 2014 року Забродівська сільська рада Ратнівського району Волинської області (код ЄДРПОУ 04334583) оголосила про проведення процедури державної закупівлі — будівництва комунальних доріг у селах Заброди, Лучичі, Якушів Ратнівського району Волинської області загальною протяжністю 5’303 метри. Вказане оголошення про проведення процедури закупівлі було опубліковане в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщене на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 19 травня 2014 року за № 118439.
Учасниками вказаної процедури закупівлі були наступні юридичні особи:
1) ТзОВ “ЛУЦЬКА ДОРОЖНА ПЕРЕСУВНА МЕХАНІЗОВАНА КОЛОНА” (код ЄДРПОУ 035795906);
2) МП “ШЛЯХ” (код ЄДРПОУ 13349589).
3) ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС” (код ЄДРПОУ 23251561).
При цьому, як повідомляли засоби масової інформації, МП “ШЛЯХ” до цього ніколи не брало участі у схожих процедурах закупівлі. Натомість, ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС” та ТзОВ “ЛУЦЬКА ДОРОЖНА ПЕРЕСУВНА МЕХАНІЗОВАНА КОЛОНА” є спеціалізованими суб’єктами господарювання щодо будівництва і обслуговування доріг та неодноразово визначалися переможцями при проведенні подібних закупівель.
За дивним збігом обставин 09 липня 2014 року саме з маловідомим МП “ШЛЯХ” було укладено відповідний договір для здійснення будівництва та обслуговування доріг. При цьому, сума, визначена в договорі про закупівлю, становить 4’590’656,68 грн. (чотири мільйони п’ятсот дев’яносто тисяч шістсот п’ятдесят шість грн., 68 коп.).
Відповідно до інформації, яка розміщена у відкритих джерелах, та даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, МП “ШЛЯХ” займається діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування у цих сферах, будівництвом житлових і нежитлових будівель, будівництвом доріг та автострад; місцезнаходження цієї юридичної особи: м. Луцьк, пр. Волі, буд. № 56, кв. № 15.
При цьому, місцезнаходження МП “ШЛЯХ” є аналогічним місцю проживання його єдиного учасника Мирки Івана Іванович (07 вересня 1946 року народження, який проживає за адресою: м. Луцьк, пр. Волі, буд. № 56, кв. № 15), а директором — Мирка Світлана Миколаївна (23 червня 1957 року народження).
Як вказують засоби масової інформації, власником і єдиним учасником МП “ШЛЯХ” є батько, а керівником цієї юридичної особи є мати директора Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації Мирки Івана Івановича.
З відкритих джерел можна дізнатись, що директор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації Мирка І.І. також проживає за тією ж адресою, за якою знаходиться МП “ШЛЯХ”.
Після проведення зазначеної вище закупівлі засоби масової інформації повідомляли наступне:
“Сам Іван Мирка пояснює, що тендер відбувся ще до його призначення [на посаду директора Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації], крім того, його проводила сільська рада [Забродівська сільрада Ратнівського району Волинської області], а дорогу будують за кошти Європейського Союзу, тому ОДА, мовляв, не причетна до цього”.
У червні 2014 року розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації на посаду директора Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації було призначено Мирку Івана Івановича.
Знайти будь-яку інформацію про те, що кошти (близько 5 мільйонів гривень) на будівництво доріг в селах Ратнівського району Волинської області виділялись Європейським Союзом, не вдалось.
Здавалося б, такі пояснення чиновника заспокоять громадськість. Однак, як згодом виявилось, зазначені вище заяви директора Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації Мирки Івана Івановича були повністю голослівними, адже він і до сьогодні, користуючись службовим становищем, безпосередньо чи опосередковано здійснює вплив на розподіл бюджетних коштів, внаслідок чого підконтрольні йому господарські товариства визначаються переможцями за результатами проведення державних закупівель на мільйонні суми.
Після проведення зазначеного вище конкурсу в травні 2014 року вже іншим органом, Департаментом житлово-комунального господарства Луцької міськради Волинської області (код ЄДРПОУ 34572192), було оголошено процедуру закупівлі — послуги щодо капітального ремонту вулиці Гнідавської в м. Луцьку. Документи для участі в цьому конкурсі подало лише дві юридичні особи:
1) МП “ШЛЯХ” (код ЄДРПОУ 13349589).
2) ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС” (код ЄДРПОУ 23251561).
27 жовтня 2014 року між Департаментом житлово-комунального господарства Луцької міськради Волинської області та ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС” було укладений договір на здійснення відповідних робіт. При цьому, сума, визначена в договорі про закупівлю становить 5’945’122,50 грн.
Напевно, в цьому конкурсі, оголошеному Департаментом житлово-комунального господарства Луцької міськради Волинської області, МП “ШЛЯХ” віддячило ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС” за перемогу в попередньому конкурсі, зазначивши ціну пропозиції на декілька тисяч гривень більше ніж майбутній переможець.
Відтак, протягом літа-весни 2014 року МП “ШЛЯХ” отримало бюджетні кошти у сумі 4’590’656,68 грн., а ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС” – 5’945’122,50 грн.
Проте після проведення вказаних вище процедур закупівлі апетити на кошти державних і місцевих бюджетів лише зросли.
Так, у липні 2015 року Забродівська сільська рада Ратнівського району Волинської області (код ЄДРПОУ 04334583) знову оголосила про проведення процедури закупівлі (код 42.11.2 — будування автомобільних доріг і автомагістралей, інших доріг, елементів доріг; злітно-посадкових смуг летовищ (42.11.20-00.00 – Будування автомобільних доріг і автомагістралей, інших доріг, елементів доріг; злітно-посадкових смуг летовищ (будівництво комунальних доріг згідно проекту за об’єктами в с. Заброди, Лучичі Ратнівського р-ну Волинської обл.) – згідно з технічним завданням за документацією конкурсних торгів).Вказане оголошення було розміщене на веб-порталі уповноваженого органу з питань закупівель 16 липня 2015 року за № 164488.
Учасниками вказаної процедури закупівлі були наступні юридичні особи:
1) ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС” (код ЄДРПОУ 23251561);
2) ТзОВ “ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР” (код ЄДРПОУ 33768346);
3) МП “ШЛЯХ” (код ЄДРПОУ 13349589).
Серед знайомих всім нам юридичних осіб до участі в цьому конкурсі подало свої конкурсні пропозиції ТзОВ “ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР”, відтак, найоптимальнішим варіантом для інших учасників (МП “ШЛЯХ” та ТзОВ “ЛУЦЬКАВТОДОР-СЕРВІС”) було б недопущення до участі цієї юридичної особи.
Як би не було дивно, 07 вересня 2015 року рішенням комітету з конкурсних торгів, оформленого протоколом за № 3 від 07 вересня 2015 року, було відхилено пропозиції конкурента — ТзОВ “ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР” з наступних підстав:
“Згідно з п. 5 Постанови Верховної Ради України «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» від 26 червня 1992 року: «паспортна книжечка являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88х125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок». Учасник торгів не забезпечив подання копій 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 сторінок паспорту уповноваженої особи – директора ТзОВ “ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР” Чернецького Олега Юрійовича”.
Тобто, підставою для недопущення до участі в цій процедурі закупівлі ТзОВ “ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР” стала відсутність ксерокопії порожніх сторінок паспорта його директора Чернецького О.Ю.
Натомість, 30 вересня 2015 року між Забродівською сільською радою та МП “ШЛЯХ” було укладено відповідний договір на виконання будівельних робіт. При цьому, сума, визначена в договорі про закупівлю становить 3’846’993,92 (три мільйони вісімсот сорок шість тисяч дев’ятсот дев’яносто три гривні 92 копійки) грн. без ПДВ.
Окрім цього, відповідно до відкритих даних, директор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації, Мирка Іван Іванович був учасником та директором Малого приватного підприємства “ЄВРОРЕМБУД” (код ЄДРПОУ 32035364).
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, МПП “ЄВРОРЕМБУД” розташоване за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, буд. № 95А. Мирка був власником цього підприємства з 2007 року до призначення його на керівну посаду в ОДА у червні 2014 року, себто, 7 років. А потім, згідно з коментарями чиновника до його декларації про доходи за 2104 рік, він подарував МПП “ЄВРОРЕМБУД” своїй дружині.
Однак у декларації за 2014 рік жодним чином не позначені доходи від бізнесової діяльності Івана Мирки, який пів року до призначення директорствував у приватному підприємстві. Гроші, зароблені дружиною-бізнесвумен за рік, вказані в декларації чоловіка-чиновника, більш ніж скромні – менше 8 тисяч гривень.
Відтак, усе викладене вище дає підстави вважати, що директор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації Мирка Іван Іванович, будучи державним службовцем та зловживаючи службовим становищем, даючи необхідні вказівки, безпосередньо чи опосередковано може впливати на прийняття рішень щодо розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном на користь господарських товариств, які належать його родині.
Про можливість впливу, а не лише про доконані факти зловживань, говорить і законодавче визначення поняття “конфлікт інтересів”:
“Конфлікт інтересів – суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень”.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
09:49
13 січня
08:08
10 січня
live comments feed...