12:00, 21 листопада 2016 р.
Центр зайнятості: невідомі деталі про відомі факти
Працювати чи бездіяльно проживати день? Удосконалюватись та розвиватись чи очікувати неочікуваних подарунків від життя? Бути успішною чи, зрештою, глибоко нещасною людиною? Цими та іншими питаннями задаються чи не щодня «шукачі» вакансій, тобто безробітні.
Нині існує безліч способів пошуку роботи. Втім, дієвими вони є тоді, коли наполегливість, терпіння та бажання працювати переважають над лінощами та байдужістю.
Ми ж розповімо про одну із таких можливостей – пошук роботи через… Центр зайнятості. Тому, якщо ти, лучанину, маєш намір зареєструватись у відповідній установі та отримати статус безробітного, не знаючи певних нюансів, – інформація саме для тебе.
Для початку спробуємо зрозуміти, які ж послуги пропонує Державна служба зайнятості?
По-перше, вона допомагає віднайти роботу – тимчасову або постійну.
По-друге, взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру.
По-третє, пройти професійну підготовку, перепідготовку або ж підвищити кваліфікацію.
По-четверте, отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.
Щодо останнього підпункту, то він - доволі цікавий, особливо, коли мова йде про виплату коштів.
Отож, зваживши на терезах здорового глузду всі «ЗА» І «ПРОТИ», ви все ж вирішуєте стати на облік у Центр зайнятості. І, як відповідальна людина, у папочку збираєте необхідні документи для реєстрації. Після того, як справу зроблено, вам пропонують підходящу роботу.
До слова, підходящою для безробітного є робота, що відповідає його освіті, професії (спеціальності), кваліфікації.
Якщо ж, Центр зайнятості не може нічого цікавого вам запропонувати, себто відшукати відповідну вакансію, – ви отримуєте статус (звучить гордо, погодьтеся, - прим. журналіста) безробітного.
Наступне, що вас цікавить – це, звичайно, виплата коштів. А тут – не без особливостей…
Звісно, більшість українців, в тому числі і мешканців обласного центру, думає, що установа надаватиме допомогу по безробіттю так, як це роблять традиційно роботодавці: 2 рази в місяць (аванс та зарплата). Насправді ж Центр практикує виплату коштів дещо інакше: «порційно», тобто частинами, від візиту до візиту.
До прикладу, ваш особистий консультант видав вам талончик, у якому чітко вказана дата та година наступного прийому чи тематичного семінару. А цей день у життєвому календарі вніс свої корективи: вас «затопив» сусід і ви змушені вирішити цю нагальну проблему, тому вам не до Центру… Або ж, дещо банальніше, візит у Центр зайнятості, як то кажуть, вам просто «вилетів із голови»…
Відтак забудьте про омріяні кошти, адже ви не відзначились у Центрі зайнятості. Наступного разу будете обачнішими і заздалегідь плануватимете свій час. Або ж сподіватиметесь на сусідську солідарність. Бо тут із прийомами безробітних усе згідно з талонами: по годинах та хвилинах!
Окрім того, установа практикує проведення тематичних семінарів на кшталт «Від бізнес-ідеї до власної справи», «Жінка на ринку праці», «Як писати резюме» тощо. Хтось для себе відкриє щось нове, а комусь відповідна інформація – давно відома.
Отже, краще працювати, мати стабільну роботу, яка б приносила як матеріальне, так і фінансове задоволення, отримувати заробітну плату двічі на місяць, а не «порційно» та бути впевненим у своєму завтра. Словом, робити те, як казав Григорій Сковорода, до чого народжений!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
09:49
13 січня
08:08
10 січня
live comments feed...