• Головна
  • Оренда житла у Луцьку: поради експерта
ІНТЕРВ'Ю
21:00, 11 січня 2017 р.

Оренда житла у Луцьку: поради експерта

ІНТЕРВ'Ю

- Заходьте, проходьте. Дивіться, розглядайте!

- А чому ви від стіни не відходите?

- Бо тут дірка!

Із життя ріелторів

Тема оренди житла у містах не нова, проте вона не втрачає своєї актуальності. Напевно, багатьом із нас доводилося «шукати квартиру», щоб оселитися на постійне місце проживання в обласному центрі. А скільки всього під час цього доводилося пережити! Починаючи від самого пошуку такого бажаного куточка, і завершуючи різними побутовими проблемами. Чи то кран протікає, чи то двері в шафі поламалися, або ж настирливі власники навідуються мало не щодня і заглядають у кожен куток.

Про те, як знайти для себе затишну домівку та «зекономити» на витрачених нервах та послугах агентств, 0332.ua Сайт міста Луцька вирішив запитати директора  Волинського агентства нерухомості Ларису Мусійчук.

Larisa Musiichuk

Ріелтор, котра має майже 20-ти річний досвід роботи, розповідає, що сьогодні квартири з невисокою орендною платою «розходяться, як гарячі пиріжки». Часто буває так, що люди, які уклали договір з агентством, просто не встигають доїхати, щоб оглянути запропоноване житло, адже власники здають його в оренду напряму.

Стінка «Волинь» та популярність 33-го кварталу

Чи важко знайти житло в оренду у Луцьку?

- Досить важко. Тому що попит більший за пропозицію, особливо на квартири, за оренду яких потрібно платити невеликі кошти.  Останнім часом у Луцьку з’явилася чимала кількість новобудов.  Люди їх використовують як інвестиційні проекти. Тобто купують у них квартири, роблять ремонт і здають їх недешево, тому орендна плата за таке помешкання підходить небагатьом. Адже окрім неї потрібно ще сплачувати комунальні послуги, витрачати кошти на харчування та побут.

Лучани частіше орендують житло чи все ж таки купують?

- У Європі існує традиція, коли житло частіше орендують ніж купують.  У нас трошки інший менталітет: моє , то є моє.  Українці, у тому числі і лучани, стараються  у більшості випадків придбати житло. Хоча, слід зауважити, що зараз відсутня система кредитування і молоді сім’ї часто не можуть собі цього дозволити.  Розраховувати на таку  розкіш можуть діти або родичі наших заробітчан і, звичайно, ті, хто отримує високі заробітні плати.

Які виникають складнощі під час оренди житла?

- Якщо квартира має велику площу (наприклад, трьохкімнатна), то зрозуміло, що вона не буде користуватися попитом, адже окрім орендної плати потрібно буде витрачати чималу суму на комунальні послуги. Ще одна проблема - старі меблі. Повірте, у квартирах можуть бути не те що радянські, а дорадянські (сміється) експонати. Стінка «Волинь» - це мем.  Коли клієнти розпитують про інтер’єр і чують цю назву, більше нічого казати не потрібно.  Також власники квартир часто можуть економити на ремонті, не прибирати після попередніх орендарів.

Оренда житла у Луцьку: поради експерта, фото-1

А які категорії населення найчастіше звертаються до вас аби орендувати житло?

- Найчастіше звертаються молоді сім’ї, студенти, особливо влітку, коли розпочинається навчання. Тоді у всіх агентствах нерухомості можна спостерігати справжній бум, черги стоять.  Але зауважу, що не всі орендодавці хочуть аби в їхніх  квартирах жили вихованці вузів.

А чому ж так?

- Був випадок, коли викладачка з університету здала дівчатам-студенткам квартиру, переїхавши на постійне місце проживання у інше місто. А коли  повернулася і побачила у якому стані її помешкання, то сказала, що в житті більше ніколи не буде здавати студентам в оренду квартиру.  Власники квартир дуже часто ставлять умови: не студенти, сімейні пари без дітей. Тому перше запитання, яке ми задаємо власникам квартири, які звертаються до нас аби ми допомогли їм знайти орендарів: кого б ви хотіли бачити у своїй квартирі у якості постійних мешканців?

Лариса Нифонтівна додає, що лучани упродовж довгого часу не хотіли здавати квартири переселенцям з Донецької та Луганської областей, мотивуючи це тим, що вони не матимуть коштів аби оплатити оренду. Та ріелтор підкреслює, що не розуміє таких рішень, адже непорядність з боку орендарів житла можна зустріти і на Волині.

Наскільки у Луцьку адекватні ціни на оренду житла?

- Я б сказала, що адекватні. Від 1500 до 2500 гривень. В залежності від стану та місця знаходження квартири. Не дуже відрізняються за сумою оренди одно- та трикімнатна квартири.

Що впливає на вартість оренди?

- Стан помешкання, наявність побутової техніки, меблів. Взагалі, ідеальна квартира передбачає якісний ремонт, відремонтований санвузол, облаштовану кухню, наявність побутової техніки.

А які побажання найчастіше висловлюють орендарі?

- Хочуть, щоб була побутова техніка, зроблений ремонт. До речі, хочу зауважити, що не всі хочуть знайти житло у центрі міста. Дуже часто лучани бажають орендувати житло в районі 33-го кварталу. Це пов’язано з тим, що там зосереджена велика кількість підприємств  і зручність полягає у тому, що до місця роботи ходити недалеко.

Оренда житла у Луцьку: поради експерта, фото-2

Яка середня ціна на найбільш популярні серед орендарів квартири?

- 2000-2500 гривень плюс комунальні. Це може бути житло з новішими меблями, пральною машиною, мікрохвильовою піччю. Плата залежить від комфорту. Чим його більше, тим він дорожчий.

Чи потрібно, на Вашу думку, підписувати договір оренди із власником квартири?

- Наше агентство залишає право вибору за власником та орендарем. Кожен сам приймає рішення. З нашими клієнтами (орендарями) ми заключаємо договір, залишаємо у себе паспортні дані, для того, щоб знати кого ми поселяємо. Бувають різні випадки, адже ринок оренди житла може бути доволі шахрайським. У Луцьку такі випадки рідкість, але трапляється, що людина, наприклад, орендує квартиру, а потім повторно її здає іншим людям.

Під час поселення ми просимо, щоб орендодавець та орендар заключили між собою договір. Можемо надати і свій варіант, який розроблений нашими юристами і використовується вже більше десяти років, має судову практику.  Не всі знають, що коли людина заселилася у квартиру, то в умовах договору можна прописати одним з пунктів, що права заходити у цю квартиру не має ні власник, ні поліція.

Директорка додає, що кожного разу просить своїх клієнтів, щоб вони обов’язково прописували все у договорі (навіть написаному від руки) і тоді не буде проблем з щомісячною орендною платою, побутовими ремонтами та спонтанними візитами власників.

"Можна поселити у себе шахраїв, які  заберуть побутову техніку та вивезуть меблі"

У Луцьку чимало агентств нерухомості. Як оцінити послуги ріелторів?

- Агентства поділяються на порядні і непорядні, як і всі люди. Порядні агентства беруть мінімальну реєстраційну плату і виконують обіцянки. Звісно, буває й  так, що не завжди можна задовольнити побажання клієнта. Реєстраційний збір – це 20-50 гривень, але ні в якому разі не 500-600 гривень.  Він потрібен, щоб стимулювати клієнта, адже бувають випадки коли люди звертаються до декількох агентств і потім просто можуть не з’явитися на оглядини квартири, коли щось підшукається.

Як відрізнити порядних ріелторів від непорядних?

- У нас є декілька агентств нерухомості, які заробляють саме на передоплаті  послуг тих, хто шукає квартири. Якщо з вас вимагають одразу велику суму (300-500 гривень), то від таких послуг раджу відмовлятися. Вони дискредитують послуги агентств. Адже Вам ще не надали послуг, нічого не зробили. Під які гарантії ви вносите таку суму грошей?  Реєстраційний збір – це одне. Тому застерігаю: платити потрібно тоді, коли вам надали послугу!

Як ваше агентство конкурує на ринку оренди житла?

- Ніяк. Ми працюємо у системі партнерських продажів, вона діє також і в оренді.  Коли ми маємо об’єкт, то надсилаємо нашим колегам, у яких я впевнена. Вони хороші ріелтори, члени Асоціації фахівців з нерухомості. Якщо у них знаходяться орендатори, то ми співпрацюємо.

Щоб ви побажали власникам та орендаторам житла?

- Власникам хочу побажати знайти своє агентство, яке вас буде обслуговувати. Не пошкодуйте кілька сотень комісійних в місяць. Як мінімум – агент може бути свідком події (заселення). Професійні ріелтори ніколи не заселять у ваше житло безтолкового жильця, а якщо так станеться, то будуть відчувати, що не виконали свою роботу і знайдуть вам хорошого орендаря.

Шукачам житла раджу адекватно обирати об’єкт, який потрібен. Дуже часто можуть шукати квартиру з орендною платою 1000 гривень, яка повинна знаходитись у центрі міста. Ну, не буває такого! І не працювати  з тими агентствами, які пропонують передоплату, перш ніж щось для вас зробити. Підписання договору не є наданням послуг – це початок роботи з вами. Агентство повинне підшукати житло, яке вас задовольнить і лише тоді можна говорити про оплату виконаної роботи.

Оренда житла у Луцьку: поради експерта, фото-3

 Розмовляла Вікторія Чубарко

Фото Любомир Безручко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...