• Головна
  • Циганський табір іде ... на луцьку автостанцію
13:50, 23 січня 2017 р.

Циганський табір іде ... на луцьку автостанцію

Проблема ромів на луцькій автостанції № 1 завжди хвилювала лучан та людей, які дістаються з навколишніх сіл на роботу. Також не найприємніше враження про Луцьк виникає у гостей міста, котрі відвідують його в якості туристів.                                                                                

На автовокзалі можна побачити, як неповнолітні цигани просять милостиню біля кас, а також в людей, які очікують свого рейсу. Часто на автостанції виникають конфлікти  між циганами, які не можуть поділити територію для жебрацтва. Справа в тому, що з’являються «нові» жебраки, які намагаються відібрати «заробіток» в «старих». Щодо крадіжок, то на автостанції вони відбуваються не часто, проте були повідомлення і про такі випадки.                            

Вирішити цю проблему намагалися активісти Цивільного Корпусу «Азов», мешканці міста реєстрували відповідні пропозиції на сайті Єдиної системи місцевих петицій, проте вирішити це питання до кінця так і не вдалося.           25 листопада  2015 року на сайті електронних петицій було зареєстроване звернення Романа Поліщука з закликом вирішити питання «циган на автостанції»:

«Пропоную негайно вирішити питання циган на автостанції! Їх там інколи в години пік буває більше, ніж пасажирів. Соромно за Луцьк перед гостями міста, і самому неприємно. Поки придбаєш квиток, то тричі підійдуть, і добре, як діти, бо ходять дорослі, здорові і ледащі!»,– повідомляє автор петиції Роман Сидорчук.

Петиція набрала необхідних 300 голосів для того, щоб її розглянули. У відповіді на повідомлення йдеться про те, що працівниками поліції з особами ромської національності на території АС  №1 неодноразово проводились профілактичні бесіди виховного характеру, про  недопущення будь-яких протиправних дій у майбутньому, наголошено на недопустимості антигромадської поведінки в житті та побуті. А також було виявлено малолітніх осіб, які просили милостиню та перебували без батьків,  тому малолітні направлялися до притулку для дітей служби у справах дітей Волинської облдержадміністрації, а відносно батьків останніх за місцем  проживання направлялись подання для притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП (неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню малолітніх дітей).  Працівниками поліції і в подальшому будуть проводитись заходи по  виявленню вищевказаних осіб, буде наближено маршрути патрулювання до  території АС № 1 та прийматись рішення згідно чинного законодавства.                                                             

Наприкінці 2015 року прес-служба Цивільного Корпусу «Азов» повідомляла про рейд своїх активістів на автостанцію. Мешканці Луцька неодноразово зверталися до активістів зі скаргами на постійні крадіжки та жебракування циган на центральному автовокзалі міста. Під час рейду було помічено близько 10 ромів, які жебракують, серед них були і неповнолітні. Активісти викликали наряд поліції та дали свідчення дільничому інспектору поліції. Порушниць було затримано та доставлено до міського відділу поліції.

Циганський табір іде ... на луцьку автостанцію, фото-1

Зовсім недавно на інформаційній платформі «Відкрите місто» з’явилося повідомлення Світлани Побережної про велику кількість малолітніх жебраків на автостанції:

«На Луцькій АС-1 діти-циганчата (і не тільки) займаються жебракуванням. За півгодини, що мені довелось там перебувати, до мене підбігали троє і дуже наполегливо просили, майже вимагали, гроші. Крім того, нахабно тиснуться у міжнародні автобуси, водії змушені зачиняти на ключ двері. Також спостерігала як "працювала" група "парфюмерів", про яких вже писали лучани в соцмережах. Ймовірно, ті ж шахраї. За весь час очікування я не побачила жодного правоохоронця. Загальновідомо, що на вокзалах часто відбуваються «зборища» асоціальних громадян. Тому вважаю, що на автостації обов'язково повинні бути присутні правоохоронці, щоб запобігати правопорушенням і щоб наше місто виглядало цивілізовано», - пропонує Світлана Побережна.

У коментарі нашому сайту продавець Завокзального (Варшавського) ринку Лариса так прокоментувала діяльність ромів: «Вони ходять від контейнера до контейнера, вимагають милостиню і відлякують покупців. Зовсім недавно цигани приходили колядувати: коли ти їм пропонуєш солодощі, а не гроші, то вони посилають тебе під три чорти», - говорить Лариса.  

В українців виробився негативний стереотип, щодо ромів. Більшість з них не мають документів, які засвідчують особу, тому не можуть влаштуватися на роботу, навіть якби хотіли цього. Вони ведуть кочовий спосіб життя і іншого способу заробітку просто не знають. Тому до вирішення цієї проблеми ще дуже далеко.

Текст: Олександр Зелінський

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання на «0332.ua Сайт міста Луцька»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...