12:49, 11 вересня 2017 р.
Які спеціальності затребувані зараз на ринку праці?
Через значний недобір студентів до 1 жовтня у коледжах та професійно-технічних училищах оголошено додатковий набір абітурієнтів.
Про проблеми освітньої реформи та її вплив на майбутнє студентів міркують освітяни, зокрема директор Волинського коледжу Національного університету харчових технологій Ігор Корчук, - передає Перший Інтернет-портал.
Цього року усі вузи стикнулися з проблемою недобору студентів. Міністерство освіти продовжило набір студентів ще до 1 жовтня. В цьому році так склалося, що дуже мало випускників з 11-го класу, більшість з них забрали вища школа. Професійні училища Волині заповнені на 80 відсотків. До ліцензійного обсягу нам теж не вистачало певної кількості студентів, тому додатковий набір був оголошений.
Постанова Кабміну про ступеневе навчання навіть після прийняття нового закону «Про освіту» досі є актуальною. Згідно з нею, старша школа має бути профільною, тобто, учні 10, 11, 12 класів навчатимуться чи в ліцеях, чи в професійних училищах. Паралельно із повною середньою освітою учні матимуть робітничу кваліфікацію.
Для прикладу, міська рада Луцька реорганізувала школу № 24 у профільний ліцей, де викладачі коледжів викладають у старших класах профільні предмети, готуючи робітників. По закінченню школи учні мають також свідоцтво про робітничу кваліфікацію.
Якщо дивитись практично на ситуацію, що склалася, то з вищою освітою потрібні не так багато фахівців - у сфері освіти, медицини, юриспруденції, державному управлінні… Світовий досвід показує, що найбільш затребуваними є якраз робітники у сфері обслуговування. Так серед освітніх закладів є конкуренція, але буває таке, що приходять на перекваліфікацію студенти, які вже здобули вищу освіту. Можна зрозути бажання батьків дати своїм дітям вищу освіту, але реалії вимагають іншого. Чи потрібно стільки на ринку праці фахівців з вищою освітою? Для чого? Щоб працювати зрештою на базарі?
Ще десять років тому не вистачало фахівців економічної галузі. Зараз же на першому місці професії та спеціальності харчових технологій, за ними йдуть – інформаційні технології, а економічні професії вже не такі популярні. Діти, батьки вже зрозуміли це.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
22:29
4 грудня
ТОП новини
live comments feed...