19:12, 23 жовтня 2017 р.
Є такий бізнес: підкорити сонячну енергію
«Ріст цін на енергоносії змусив шукати альтернативні джерела. Мотивацією була не стільки економія коштів, оскільки цей спосіб виявився досить затратним, а розуміння, що альтернативна енергетика менш шкідлива для природи» – Пояснює герой матеріалу з онлайн-видання "Хмарочос".
Сергій Коннов – співзасновник юридичної компанії та житель села Бобриця, що у передмісті Києва. Сьогодні у заміському будинку добродія Сергія на даху та на деяких спорудах міститься 40 сонячних панелей площею 1,6х1 метр кожна. Вони генерують електроенергію, надлишок якої власник продає до Київобленерго з 2015 року.
"Люди примудряються купувати машини вартістю $30-50 тисяч. Це шматок пластику і металу, вартість якого постійно падає. За $30 тисяч ви можете поставити собі 30 кіловат. Це максимально дозволена потужність для одного домогосподарства. Вклав – далі працює без тебе. Відповідно, дохід у три рази більший, ніж у станції в 10 кВт, яка є у мене. Неважливо що ти при цьому робиш: поїхав кудись чи відпочиваєш. Сонце є – панель працює та заробляє гроші". – Запевняє бізнесмен.
Понад три роки тому він встановив сонячні панелі у себе вдома і щороку заробляє 50 000 гривень. Однак для таких результатів Сергій мав початковий капітал: за поточними цінами вклав близько 250 тисяч гривень.
Ідеальними для панелей є рівний дах під певним кутом нахилу, або ж плаский, на якому можна встановити панелі на спеціальних підпірках, що дозволяють регулювати їхнє положення. Схема встановлення панелей для продажу електроенергії проста. Спочатку купують і підключають сонячні панелі та інвертор (прилад, що перетворює сонячну енергію в електроенергію). Послугу зі встановлення панелей «під ключ» Сергій замовив у приватної компанії – із завданням спеціалісти впоралися за два тижні.
Всім охочим поставити сонячні панелі Коннов радить спочатку прорахувати свою споживчу норму, визначити скільки на даний момент ви використовуєте електроенергії. Далі варто розрахувати інвестиції. Якщо ви плануєте забезпечувати себе і лише трохи продавати, або ж взагалі лише знизити свої витрати, сонячні панелі допоможуть.
Нагадаємо, що зелений тариф – це економічний механізм, що стимулює виробляти електроенергію за допомогою відновлюваних джерел. Він дозволяє допомогосподарствам не лише самостійно користуватися альтернативною електроенергією, а й продавати її регіональним або національним електропостачальникам за встановленими цінами.
Стежте за оновленнями 0332.екологія та 0332.бізнес, щоб дізнаватися докладніше про екологічно відповідальний бізнес, у Луцьку зокрема.
"Якби мені пропонували щомісяця ще гроші доплачувати за свої сонячні панелі, я, мабуть, би цим не займався. А так воно красиве, "зелене", безпечне, не шумить, та ще й гроші приносить – як його не любити?" – Усміхнено резюмує Сергій Коннов.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
live comments feed...