11:36, 21 листопада 2017 р.
Як стати бізнесменом в селі
Самостійно відкрити бізнес в селі може кожен селянин. Однак для цього потрібно вкласти багато праці, терпіння і сил. Але результат того вартий. Отже, з чого ж почати?
Ми промоніторили різні сайти і допоможемо Вам продумати стратегію і визначитись з ідеєю.
Ідеї малого бізнесу в селі — вигідно, але непросто
Багато міських жителів вважають, що побудувати бізнес на селі з нуля нереально, однак це далеко не так. Більш того, займатися підприємницькою діяльністю в селі навіть вигідніше, ніж в місті. Однак потрібно правильно вибрати напрямок роботи. А для цього, потрібно визначитися з потребами людей, що проживають в селі.
Найлегшим варіантом буде відкрити магазин. Але при цьому потрібно розраховувати приблизно на суму 60000 грн . У ньому можна реалізовувати товар, який необхідний мешканцям, наприклад:
- продукти харчування;
- одяг та взуття: звісно , не потрібно закуповувати для реалізації брендові речі, так як мало хто їх буде купувати. Необхідно запастися найпростішими: босоніжки, домашні капці, майки, футболки, сарафани, халати. Є сенс відкрити дитячий відділ, якщо, звичайно, в селі є молоді сім’ї;
- побутові товари: це, мабуть, найперспективніша група. Відмінно буде реалізовуватися як пральний порошок, так і зубні щітки, мило, шампуні і різні інші товари — чайники, сковорідки.
Специфіка бізнесу в селі сьогодні
По-перше, щоб бізнес в селі був вигідним, необхідно ретельно вивчити ринок і визначити, на який товар або продукцію існує попит.
По-друге, потрібно зрозуміти споживчу аудиторію. Наприклад :
- якщо планується забезпечувати потреби односельчан, то доведеться займатися тим, що користується попитом у ваших сусідів;
- якщо продукція буде збуватися в інших населених пунктах, то, отже, потрібно провести моніторинг серед потенційних споживачів.
Що це означає? Наприклад, ви хочете організувати підприємницьку діяльність в своєму селі, а там переважно проживають пенсіонери, то, зрозуміло, що салон краси, відкритий в своєму будинку, успіху не матиме. Зате найвигідніший варіант буде влаштувати виїзну торгівлю. А якщо у вас є підсобне господарство, яке приносить велику кількість молока, сиру та іншого, ніж ви можете самі споживати, то резонно буде його здавати в магазини.
Свій бізнес в селі: найпопулярніші ідеї
Якщо ви є власником будинку в селі з великим присадибною ділянкою, то можна відкрити своє міні справу, не вкладаючи значних коштів. Найактуальніші ідеї для підприємництва в селі:
Вирощування овочів, фруктів на продаж
Це найвигідніший бізнес в селі, оскільки у кожного жителя селі вже є все необхідне: земля, мінімальний набір обладнання. Залишається тільки працювати над тим, щоб підвищити врожайність.
Також свою справу в селі можна організувати так, щоб вона приносила прибуток взимку.
Виробництво банних віників
Така продукція в нашій країні користується великим попитом. Виробництво банних віників – це відмінний варіант для новачків, які шукають, як заробити на селі без вкладень.
Все, що вам потрібно зробити – це зібрати бригаду робітників, які будуть займатися збором сировини, обладнати цех для валяння віників і знайти надійні канали збуту готової продукції. Рентабельність такого підприємства за найнижчими оцінками досягає 150%. Серед недоліків цієї ідеї для бізнесу з мінімальними вкладеннями, хотілося б виділити трудомісткість процесу і високий рівень конкуренції в даному сегменті ринку.
Розведення індиків
В нашій країні таким бізнесом займаються деякі фермерські господарства, оскільки це досить клопітка справа. Але м’ясо індички коштує на ринку набагато дорожче, ніж куряче, тому підприємці, які обрали для себе такий напрямок діяльності, отримують солідний прибуток.
На перших порах можна закупити 50 голів молодняку по 30-40 гривень за 1 особину. Доросла птиця коштує 500 – 600 гривень. На корми для 50 особин вам знадобиться 5 – 10 тис. гривень. В принципі, їх можна заготовити і самостійно. В такому випадку ви зможете заощадити пристойну суму.
М’ясо індички можна продати по 80 -100 гривень за 1 кг. Його із задоволенням закуповують м’ясні магазини, супермаркети, ресторани та інші заклади громадського харчування. Якщо ви ще не визначилися, який бізнес можна відкрити в сільській місцевості, обов’язково розгляньте детальніше цю бізнес ідею по розведенню індиків.
Розведення кіз
Не знаєте, чим зайнятися в сільській місцевості, щоб заробити грошей? Спробуйте організувати розведення кіз як бізнес в домашніх умовах. Для цього вам не знадобиться великий стартовий капітал.
Таку справу можна розвивати у двох напрямках:
- реалізація козячого молока і молочних продуктів;
- розведення племінних козенят з подальшим продажем.
Для роботи вам знадобиться просторе приміщення для утримання кіз, а також земельна ділянка, на якій можна вирощувати траву на сіно. Якщо ви купите 3 породистих молодих козенят, вони почнуть давати молоко через 1 рік і 9 місяців. За рік від однієї кози можна отримувати близько 700 літрів молока. Крім того, вона дає племінне потомство, яке можна продати за хорошою ціною. Рентабельність цього бізнесу коливається в межах 20-30%.
Розведення гусей
Все, що вам потрібно – обладнати приміщення і пасовище для птиці і придбати корми. Молодняк краще закуповувати на племінних фермах, які займаються розведенням гусей у великих масштабах. Не забувайте, що від вибору породи залежить прибутковість бізнесу, тому поставтеся максимально відповідально до цього етапу.
Якщо ви не маєте великого стартового капіталу, можна реалізувати цю бізнес ідею для села в домашніх умовах. Одне добове пташеня вам обійдеться в 50 гривень. На 100 голів молодняку ви витратите 5 тис. гривень. На закупівлю кормів знадобиться ще 10 тис. гривень. Також не забувайте про те, що кожну птицю потрібно прищепити від хвороб. Одне щеплення коштує 10 гривень.
Через 3-4 місяці гуси наберуть вагу до 8 кг і будуть повністю готові до забою. М’ясо можна продати на ринку по 100 гривень за кілограм. Пір’я купують по 50 гривень за 1 кг. З одного гусака може вийти приблизно 330 грамів пір’я і 6 кг якісного м’яса. З продажу 100 гусей ви отримаєте 70 тис. гривень чистого доходу. Повна окупність проекту настає через 6-8 місяців.
Сьогодні існує безліч більш-менш вільних ніш, які будуть актуальні. Але щоб стати успішним бізнесменом, необхідно вкладати не тільки фінанси, а й працю та терпіння. Тому не можна однозначно сказати, який бізнес в селі відкрити неможливо, оскільки все залежить від багатьох факторів — людей, які проживають в селі, віддаленості від великих населених пунктів, матеріального стану громадян, вже наявних підприємств.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...