10:31, 28 грудня 2017 р.
Робота в задоволення: поради фрілансерам
Опитування показують, що досвід віддаленої роботи мають шість з десяти українських співробітників, а ще більше - не проти цей досвід отримати, передає BusinessUA.
Експерти кадрового порталу hh.ua зазначають, що працювати вдома, без начальства "над головою", здатні тільки люди, що володіють ініціативністю, дисциплінованістю, почуттям часу, які вміють правильно планувати і організовувати свій робочий і часовий простір.
Тож фахівці Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна розповіли, як ефективно працювати вдома, правильно організувати робоче місце і час.
1. Плануйте робочий час
Навіть якщо у вашій домашній роботі немає дедлайнів, встановлюйте їх собі самостійно. Чи не можете організуватися і весь час відволікаєтеся? Візьміть в допомогу будильник - він вчасно повідомить, що потрібно переходити до наступного пункту плану. Розпишіть головні блоки, з яких складається робочий день. Це не просто дисциплінує, а й дає можливість проаналізувати свою результативність.
2. Дотримуйтеся режиму дня
Визначте собі час, коли ви працюєте, коли відпочиваєте, їсте, лягайте спати. Бажано, щоб робота кожен день починалася і закінчувалася в один і той же час. Плюс фрілансу в цьому випадку полягає в тому, що "жайворонки" можуть починати свій робочий день раніше, а "сови" - пізніше. Бажано, щоб тривалість робочого дня також була приблизно однаковою: 3-4 години або 7-8.
3. Визначте щоденний обсяг роботи
Експерти порталу радять не піддаватися спокусі взяти відразу багато замовлень, переконуючи себе в тому, що вдома можна працювати і 18 годин, не витрачаючи час на дорогу в офіс і назад. Один-два дня в такому режимі попрацювати можна, але швидше за все, ви дуже швидко втомитесь.
4. Не відволікайтеся на дрібниці
Пам'ятайте, що ви - на роботі! Звикнете до цього самі і привчите своїх рідних і друзів. Якщо постійно знаходити "важливі справи" - погодувати кішку, полити квіти, розігріти дитині обід - багато ви не заробите.
5. Виділяйте вихідні і плануйте відпустку
Працювати в режимі 365/24 не просто не обов'язково, але навіть шкідливо. Так що виберіть собі два-три вихідних дні на тиждень, причому не обов'язково, щоб вони випадали на суботи-неділі. Та ж історія і з відпусткою: перезавантаження під час домашньої роботи просто необхідне, і ви самі можете вибирати його тривалість.
6. Уникайте "пожирачів часу"
Вимкніть зовнішні подразники: телевізор, радіо, соцмережі. Все це - "пожирачі часу": ви й не помітите, як цілий день піде незрозуміло на що!
7. Обладнайте робоче місце
Зонуйте простір, розділіть "роботу" і "будинок". В ідеалі, правильно працювати в окремій кімнаті, добре освітленій і провітрюваній, з великим вікном і обов'язково закритими дверима - так мозок буде швидше налаштовуватися на роботу. Якщо окремої кімнати немає, створіть робочу зону.
Обов'язково тримайте робоче місце в чистоті і порядку. Забезпечте собі зручне і функціональне робоче місце, перед початком роботи підготуйте все необхідне: телефон, зарядку до нього, ручку з блокнотом, необхідні записи і т.д. І не здумайте сидіти з ноутбуком на кухні серед тарілок - така обстановка не сприяє роботі.
8. Переодягніться
Те ж саме стосується і "робочого" одягу. Дотримуватися дрес-коду, звичайно, не обов'язково, але піжама і розпатлане волосся не підвищать продуктивність праці - скоріше, навпаки.
9. Підраховуйте свої доходи
Регулярно підраховуйте свої доходи, особливо якщо замовники розплачуються не в кінці місяця, а за фактом виконаної роботи, і замовлень у вас не одне і не два. Так ви швидше прийдете до розуміння, ваша це робота взагалі - може, краще повернутися в офіс? А якщо все-таки ваша, це відмінна мотивація для подальшої роботи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:19
20 грудня
10:20
20 грудня
22:16
18 грудня
На Волині працівниця селищної ради ініціювала реформу, яку підтримали в Міністерстві культури. Як їй це вдалося
Партнерський матеріал
17:00
18 грудня
14:18
18 грудня
09:21
18 грудня
live comments feed...