• Головна
  • Як дитині виїхати за кордон без дозволу одного з батьків
13:39, 22 січня 2018 р.

Як дитині виїхати за кордон без дозволу одного з батьків

Як дитині виїхати за кордон без дозволу одного з батьків

Згідно діючого законодавства України, фізична особа має право на свободу пересування, - пише westnews.

Разом з тим, дитина, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

 У той же час фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Якщо з дитиною їдуть обоє батьків, то в такому разі проблем не виникає, або якщо один з них дав свою згоду, затверджену нотаріусом.

А що ж робити, якщо батьки розірвали шлюб і батько або мати дитини принципово, без вагомих на те причин, відмовляється підписувати у нотаріуса згоду на виїзд дитини?

Варто знати, що розірвання шлюбу не дає автоматично права одному з батьків вивозити спільну дитину в будь-яке місце у світі без згоди та відома іншого з колишнього подружжя, тому що згідно Сімейного кодексу України – мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їх прав і не звільняє їх від обов’язків щодо дитини.

Звісно ж, є й винятки з такого правила, наприклад, виїхати з дитиною самостійно можливо, якщо:

• другий із батьків є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску через кордон України;

• якщо в паспорті батька, з яким їде дитина, або у проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном;

За наявності оригіналів або нотаріально засвідчених копій одного з таких документів:

• свідоцтва про смерть другого з батьків;

• довідки про народження дитини, виданої відділом РАЦС, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька зі слів матері (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);

• якщо є рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

• рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

• рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім.

Якщо ваша ситуація не підходить під даний перелік,тоді зверніться до суду з відповідним позовом з метою отримати рішення суду про надання дозволу на виїзд дитини за межі України, без згоди та супроводу другого з батьків.

Підставою для звернення до суду є відмова одного з батьків надавати такий дозвіл.

В позовній заяві потрібно вказати:

- чіткий проміжок часу, на який потрібен дозвіл;

- країну, в яку ви прямуєте;

- обґрунтування необхідності виїзду дитини за кордон (добре, якщо там проживають родичі, або дитина їде за кордон для оздоровлення, що буде підтверджуватись довідкою з лікувального закладу (наприклад, довідка дитячого лікаря, що дитина потребує оздоровлення у зв’язку з тим, що постійно хворіє на (вказується хвороба); проживає у екологічно несприятливому місті та ін.);

- наведіть докази того, що виїзд за кордон сприятиме розширенню кругозору дитини, вона ознайомиться з культурою інших народів, зможе покращити свої навички у вивченні іноземної мови).

Додатково можна вказати, що один з батьків не має матеріальної змоги надати таку ж можливість дитині, і лише заявник може сприяти тому, що дитина відпочиватиме за кордоном та буде якісно та цікаво проводити своє дозвілля.

Раніше ми повідомляли, що якщо той із батьків, який виїхав за кордон, не сплачує аліменти, це теж є підставою для звернення з позовом про стягнення аліментів до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виїзд #кордон #закон #батьківські #права #заява
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...