19:33, 27 лютого 2018 р.
Волинь отримала понад 30 мільйонів освітньої субвенції: як розподілятимуть кошти
Для Волині виділено додатковий обсяг цільової освітньої субвенції з Державного бюджету в сумі 32 мільйони 435,5 тисяч гривень.
Про це інформує Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Так, за словами начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмили Плахотної, визначено 6 напрямків використання цих коштів. Зокрема, 9 млн 884,2 тис. грн спрямують на придбання шкільних автобусів.
"У розпорядженні не визначено, для яких шкіл будуть придбані автобуси, обумовлено лише пропорція фінансування: 70 % цільової субвенції, а 30% – за рахунок коштів місцевих бюджетів. Маємо також залишок освітньої цільової субвенції з 2017 року – майже 1 мільйон гривень. Тому зараз вивчаємо пропозиції з місць, де є потреба та можливість забезпечення співфінансування. Тож плануємо придбати ще 8-9 шкільних автобусів", – повідомила Людмила Володимирівна.
Окрім того, 36 тис. грн передбачено на придбання пристроїв для програмування компакт-дисків із звуковим записом для закладів загальної середньої освіти з метою створення умов для підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов. До слова, цьогоріч вперше ЗНО з англійської мови проводитимуть у формі аудіювання.
Натомість за 1 мільйон 200 тисяч гривень придбають обладнання для інноваційного навчально-тренінгового класу, адже вже з 1 вересня 2018 року навчання проводитимуть за новими освітніми стандартами – так звана «Нова українська школа».
Разом із тим, 5 мільйонів 541,7 тисяч гривень спрямують на придбання персональних комп’ютерів, ноутбуків та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи. Ці кошти, за рекомендацією Міністерства освіти і науки України, розподілені між усіма територіями, пропорційно до кількості перших класів. Загалом в області їх 842, тобто майже 7 тисяч гривень на один клас.
Найбільшу ж суму – 15 мільйонів 283,8 тисяч гривень – витратять на оснащення закладів загальної середньої освіти з поглибленим профільним вивченням природничих та математичних предметів та опорних шкіл засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, мультимедійними засобами навчання.
"Ці кошти пропонують розподілити між опорними і профільними закладами. Між іншим, в області працює 24 опорних заклади, із них 4 – вже отримували таку цільову субвенцію. Тому зараз при розподілі їх не враховуємо. Окрім того, 5 профільних закладів комунальної власності. Враховуючи поглиблене профільне вивчення саме природничих дисциплін, наявність кабінетів, результативність роботи та кадровий потенціал цих закладів, ми вже зробили попередній розподіл коштів. Суми різні і коливаються від 120 тисяч гривень до 1,5 мільйона гривень", – додала Людмила Плахотна.
Решта – 20 тисяч гривень – направлять для оснащення кабінетів української мови в закладах для національних меншин. Зокрема, на Волині – це школа № 5 міста Луцька. Всі пропозиції уже подані в департамент фінансів облдержадміністрації, де їх опрацюють на передадуть на затвердження до обласної ради.
Нагадаємо, члени комісії Луцькради запропонували до 29 мільйонів, які необхідні на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 22, ще додати 51 мільйон, попередньо недоданої державної субвенції на зарплату вчителям. Відсутність цих коштів може потенційно призвести до погіршення умов оплати праці та зростання соціальної напруги серед педагогічних працівників.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...