18:32, 12 березня 2018 р.
Медична реформа-2018: медпослуги для українців купуватиме служба здоров'я
За нововведеннями у медичній реформі, лікарням за прийнятих пацієнтів платитиме Національна служба здоров'я України (НСЗУ). Відповідно кожна лікарня перетвориться на неприбуткове підприємство. Для цього з лікарнями НСЗУ підпише договір.
Національна служба здоров'я щорічно контролюватиме розподіл 100 млрд бюджетних гривень. У МОЗ запевняють, що структура не володітиме грошима – всі вони будуть на казначейських рахунках, - пише "Сьогодні".
Національна служба здоров'я запрацює наприкінці червня. Тільки тоді медики почнуть отримувати прямі виплати за надані українцям послуги.
За що відповідатиме Національна служба здоров'я
Перед Новим роком Кабмін прийняв постанову про запуск нового відомства, а в січні МОЗ оголосило конкурс на посаду керівника нового відомства. Його виграв заступник генерального директора з питань стратегічного розвитку клініки ISIDA Олег Петренко.
Національна служба здоров'я – ключова ланка медреформи. Фактично держава в усій галузі змінює систему фінансування. Гроші розподілятимуть не за кількістю ліжок в лікарнях, а за кількістю пацієнтів, які звернулися до лікарів. Також нова структура відповідатиме за забезпечення медустанов ліками.
До слова, бюджет Національної служби – понад 100 млрд гривень.
Нову структуру наділили такими функціями:
- обслуговування населення за програмою медичних гарантій – списку безкоштовних медичних послуг;
- моніторинг і аналіз попиту на медпослуги і ліки в Україні;
- замовлення медпослуг і медикаментів за програмою медичних гарантій;
- розробка проекту медгарантій і тарифів на послуги;
- складання, зміна і припинення договорів про медобслуговування з лікарнями;
- контроль лікарень щодо дотримання договорів про медобслуговування і виконання програми медичних гарантій;
- забезпечення роботи електронної системи охорони здоров'я.
Що зміниться для лікарень і пацієнтів
Нове відомство оплачуватиме роботу лікарів. Чим більше до лікарні звернулося пацієнтів, тим більше медустанова отримає грошей. Для цього НСЗУ підпише контракт з лікарнями. Це означає, що відомство купуватиме для українців медичні послуги. МОЗ складе тариф на кожну послугу лікарні, і платитиме їй за цим тарифом.
Цього року така система оплати здійснюватиметься тільки для лікарів первинної медичної допомоги: терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів.
За одного пацієнта медик отримає 370 гривень на рік, з 2019 – 450 гривень. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вдвічі вище. Для того, щоб лікарі отримували фінансування по-новому, вони повинні підписати з пацієнтами декларації про медобслуговування.
Все це означає, що лікарі не отримуватимуть зарплату за тарифною сіткою. Вона залежатиме від кількості пацієнтів, з якими лікар підписав договір про медобслуговування.
При цьому МОЗ встановив ліміт пацієнтів, з якими лікар може підписати договір – 2000 осіб.
В умовах договору будуть прописані обсяг безкоштовних медпослуг і ліків, права і обов'язки пацієнта і лікаря. При цьому пацієнт може вибрати будь-якого лікаря в будь-якій лікарні, незалежно від прописки. Угоду можна підписати і з приватним терапевтом.
Що оплатить Національна служба здоров'я, а за що доведеться платити власним коштом
З 2019 року в Україні запрацює програма медичних гарантій. Щорічно НСЗУ формуватиме список медичних послуг, які може оплатити з держбюджету, окремо буде створено перелік платних послуг – їх українці оплачуватимуть самі. Всі тарифи і переліки затверджуватиме уряд і парламент. В якому вигляді буде цей список, зараз невідомо, МОЗ обіцяє закінчити його розробку до кінця року.
Національна служба здоров'я буде оплачувати:
- екстрену медичну допомогу;
- первинну допомогу – лікування у терапевта, сімейного лікаря та педіатра;
- спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу;
- паліативну медичну допомогу;
- медреабілітацію;
- медичну допомогу дітям до 16 років;
- меддопомогу в зв'язку з вагітністю та пологами.
У МОЗ зазначають, що в первинній медицині для пацієнтів безкоштовними залишаться загальний аналіз крові, аналіз крові на глюкозу, на загальний холестерин, аналіз сечі, загальний аналіз сечі, а також швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.
Нагадаємо, що з 1 квітня терапевти, педіатри і сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання меморандуму. Для цього створили спеціальну організацію - Національну службу здоров'я з бюджетом в 8,2 млрд грн. Але виділених грошей вистачить тільки на 40% українців.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
live comments feed...