• Головна
  • 6 щоденних порад як зберегти здоров'я нирок
19:37, 21 березня 2018 р.

6 щоденних порад як зберегти здоров'я нирок

6 щоденних порад як зберегти здоров'я нирок

Якщо вас турбують болі спини в області попереку, не відкладайте візит до лікаря. Це може бути симптомом сечокам'яної хвороби - утворення ниркових каменів в середині тіла.

Про це пише Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун на сторінці у Фейсбук.

Нирковий камінь - тверда маса кристалів, які можуть утворюватися в нирках, сечоводах, сечовому міхурі або сечовипускному каналі. Самолікування не допоможе побороти недугу.

Як повідомляють експерти на сайті міністерства, нирки можуть втратити до 90% функцій без будь-яких зовнішніх проявів чи симптомів. Профілактичні обстеження і звичайні аналізи - крові та сечі - допоможуть вчасно виявити порушень функції нирок і розпочати лікування ще до того, як почнуть розвиватися незворотні наслідки та ускладнення.

Здоров’я нирок допоможуть вберегти прості щоденні правила профілактики:

Активне життя

Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик хронічних хвороб нирок.

“Для того щоб організм в цілому і нирки зокрема працювали в нормальному режимі, не потрібно багато часу чи надзусиль. Навіть легкі пішохідні прогулянки в межах 45 хвилин також принесуть користь. Ранкові зарядки і заняття спортом є важливими у профілактиці, однак норма фізичної активності завжди є індивідуальною”, - говорить лікар-нефролог Ольга Галущак.

Регулярні вправи допоможуть уникнути застою крові в органах малого таза, затримки сечі в організмі, запалень сечовидільної системи.

Менше солі й цукру, більше овочів та фруктів

Збалансоване харчування і підтримка ваги у нормі – це одна із головних умов профілактики діабету, серцево-судинних захворювань та хронічних хвороб нирок.

Фахівці рекомендують споживати не більше чайної ложки солі в день (по 5-6 грамів).

Пийте воду

Щоб нирки працювали як слід, потрібно пити достатньо води. Добова норма споживання рідини для кожної людини залежить від багатьох факторів: фізичного навантаження, клімату, загального стану здоров'я. Доросла людина з вагою 70-75 кг у середньому потребує 2800 – 3000 мл рідини (включаючи усі рідкі страви, напої тощо), однак орієнтуватись варто на відчуття спраги.

Згідно рекомендацій МОЗ, вода, кава та чай повинні бути основним джерелом рідини, а кількість калорійних напоїв, включаючи солодкі газовані, соки та соковмісні напої, варто суттєво обмежити. Про алкоголь навіть не йдеться - безпечної для здоров’я дози не існує.

Відмовтесь від куріння

Сигарети є однією із причин зменшення кров'яного потоку до деяких частин нирки. Коли менша кількість крові постачається до нирок - вони гірше працюють.

Крім того, куріння підвищує ризик раку нирок. Чим довше та частіше ви курите - тим вищий ризик. Небезпечні не тільки сигарети, а й сигари та люльки. Пасивні курці також потрапляють в зону ризику.

З першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися - ризики зменшуватимуться.

Проходьте профілактичні огляди й не займайтеся самолікуванням

Раннє виявлення ниркової недостатності має вирішальне значення, оскільки це дозволяє розпочати лікування до того, як почнуть розвиватися незворотні наслідки та ускладнення.

Основні симптоми хронічної хвороби нирок - набряк гомілок, постійна втома, порушення концентрації уваги, втрата апетиту, поява крові та піни у сечі - найчастіше проявляються, коли хвороба переходить у важку форму.

Водночас, не займайтесь самолікуванням. Це стосується не лише лікування хвороби нирок. Більшість безрецептурних лікарських засобів, а особливо нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, ібупрофен), часто викликають порушення функції нирок та відповідні захворювання.

Контролюйте артеріальний тиск

Високий артеріальний тиск є однією із найпоширеніших причин розвитку захворювань нирок.

Високий артеріальний тиск є однією із найпоширеніших причин розвитку захворювань нирок. Ще не безпечніше, коли високий тиск виникає на фоні інших факторів ризику (діабету, серцево-судинних захворювань, високого рівня холестерину). У комплексі ці чинники можуть викликати серйозні порушення функцій нирок. Якщо ви належите до групи ризику, регулярно проходьте обстеження для перевірки функцій нирок.

Хто належить до групи ризику

Ви належите до групи ризику розвитку хвороб нирок, якщо у вас підвищений артеріальний тиск, діабет чи зайва вага. Ви також у групі ризику, якщо вам більше 50 років, хтось із членів вашої сім’ї страждав від хвороб нирок чи ви курите. Якщо у вас є хоча б один із зазначених пунктів, рекомендуємо проконсультуватися із лікарем щодо ризику розвитку хвороб нирок, та пройти в разі потреби відповідне обстеження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нирки #недостатність #сечокам'яна #хвороба #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...