• Головна
  • Українці витрачають на харчі вдвічі більше, ніж поляки
16:14, 4 квітня 2018 р.

Українці витрачають на харчі вдвічі більше, ніж поляки

В Україні більшість середньомісячних витрат припадає на продукти харчування, в Польщі ця частка  вдвічі менша.

Про це йдеться у дослідженні компанії GfK.

Більшість продуктів в Україні все ще дешевші, ніж у Польщі. За макаронні вироби, яйця, овочі та курятину українці платять вдвічі дешевше, а от за 1 кг свіжого м’яса - майже однаково.

Українці витрачають на харчі вдвічі більше, ніж поляки, фото-1

Зокрема, кілограм фруктів та овочів в Україні коштує 27 та 11 гривень відповідно, у Польщі - 35 та 28 гривень. Кілограм макаронних виробів українці купують за 18 гривень, поляки - за 80 гривень. Відрізняється ціна й на шоколад: кілограмова плитка в Україні коштує 202 гривні, у Польщі - 241 гривню.

Українці витрачають на харчі вдвічі більше, ніж поляки, фото-2

Дуже відрізняється ціна на вершкове масло: українці купують його за 128 гривень, поляки - за 203 гривні. Ультрапастеризоване молоко дорожче в Україні на 7 гривень. Курятина у Польщі коштує 155 гривень, а українці можуть купити кілограм курячого м'яса - за 60 гривень. Однаковою є ціна на свіже м'ясо.

Меншою мірою відрізняються ціни й на соки. Натомість, значно дорожчі в Україні, ніж у Польщі, розчинна кава та особливо - ультрапастеризоване молоко.

Українці витрачають на харчі вдвічі більше, ніж поляки, фото-3

Частка витрат на продукти харчування та напої у сукупних середньомісячних витратах українців становить 53 %, а поляків - 24%.

Споживча панель домогосподарств в Україні функціонує з січня 1999 року. Дослідженням охоплюється 4000 домогосподарств (більш ніж 10000 осіб) по всій Україні, які щоденно звітують про свої покупки більше ніж по 90 групам товарів щоденного споживання. 

Споживча панель в Польщі була відкрита в 1990 році та сьогодні охоплює 8000 домогосподарств по всій Польщі.

Нагадаємо, соціологічна група «Рейтинг» опитала 400 повнолітніх жителів Західної України, які протягом останніх п’яти років працювали у Польщі. Більшість заробітчан хочуть поїхати на роботу до Польщі ще раз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#продукти #харчування #напої
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...