16:40, 4 квітня 2018 р.
Надійне джерело
Ріелтори прогнозують подорожчання, - Лариса Мусійчук про стан ринку нерухомості у Луцьку
Нещодавно у Луцьку відбувся ярмарок нерухомості. Спільнота ріелторів Волині зібралася, аби обговорити професійні виклики та поінформувати усіх зацікавлених про стан ринку нерухомості. Журналісти 0332.uaзапитали у співорганізаторки заходу, директорки Волинського агентства нерухомості Лариси Мусійчук про тенденції ринку та прогнози щодо росту цін на нерухомість у Луцьку.
«Ріелтори мають свої запитання до забудовників і навпаки. Співпраця ніколи не буде зайвою, адже лише у діалозі можна знайти точки дотику для покращення роботи. Забудовники ознайомлять з планами, перспективами, існуючими проектами. Ріелтори ознайомлять зі своїми послугами і чим ми можемо бути корисними один одному», - розповіла директорка Волинського агентства нерухомості, якому у цьому році виповнюється 25 років, Лариса Мусійчук.
«Кожен забудовник повинен донести до ріелторів, що він вкладає в новий проект, - каже експертка з нерухомості. Сьогодні деякі забудовники правильно створюють маркетинговий план і рекламу, а деякі навіть не озвучують свої «фішки», тому спробуй здогадайся, що у них енергоефективність та продумане планування».
За словами Лариси Мусійчук, у Луцьку будують вже не 9 поверхів, а10-11, а кожен поверх – це 240 м². Ріелтори мають все це знати, щоб розповісти клієнту, а для того, щоб знати, потрібно, щоб про це інформували. У цьому і мета заходу.
ВИБІР – ЗА КЛІЄНТОМ
«Сьогодні є чимало питань до забудовників, - каже директорка. Ми всі любимо своє місто, ми хочемо, щоб у нас були гарні будинки. Чим більше будують, тим більше робочих місць та більшим стає Луцьк, відтак, більше у ньому можливостей. Тому я за розбудову, але я за – енергоефективне, гарне житло з продуманою інфраструктурою.Дуже часто забудовники будують тому, що є місце, а на інше не зважають».
«Мені імпонують забудовники, які одразу повідомляють, що буде дитячий садок. Але оголосити - це одне, а побудувати і запустити - зовсім інше. Зараз більшість прикриваються тим, що дадуть кілька квартир «атовцям», але не поспішають декларувати конкретно скільки квартир нададуть, не підписуютьхоча б меморандум з міськрадою, щоб хоча б 8 % побудованого віддати воїнам АТО.
Однак, ми стараємося співпрацювати з усіма забудовниками, адже вибір залишається за клієнтом. Я розповідаю про усі новобудови в місті. Також в мене є анкета, де кожна новобудова оцінена за 100-бальною системою. Так давно роблять наші колеги в Києві».
«Насправді робота ріелтора -важка. Часто людина сама не знає, що хоче купити. Тож завдання ріелтора - зорієнтувати клієнта. Він, як скульптор, бере глибу і відсікає усе зайве. Я маютакий досвід, що, приїжджаючи з клієнтом на дві квартири, мені одразу зрозуміло, що йому потрібно», - розповідає директорка агентства.
НЕРУХОМІСТЬ ДУЖЕ ПОВ’ЯЗАНА З ЕКОНОМІКОЮ
«Зараз низький рівень ринку, тому сьогодні вигідно купляти і чому саме вам розкаже ріелтор, який розуміється в комерційній нерухомості, - переконує Лариса Мусійчук. Досить сильно впали ціни ще починаючи з 2014 року. Я б не сказала, що є якась віха між минулим роком і початком цього року. Залізне правило:нерухомість дуже пов’язана з економікою.
Зараз за усіма прогнозами ріелторів буде подорожчання. Було, що поляки дивувалися чому у нас такі ціни, то зараз корелюємо по цінах з Європою. В нас в місті багато новобудов, але продаються вони досить нормально. Я знаю, що в Києві та у Львові «перебудували», продажі йдуть складно».
Волинське агентство нерухомості - було довгий час єдиним, а зараз є багато ріелторів в Луцьку, яким Лариса Мусійчук довіряє. Каже, що вони не конкуренти, а партнери, адже мають спільну базу даних, а також підписані на загальноукраїнську базу даних і нещодавно провели два ознайомчих тури по будинках.
ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ПОДЕШЕВШАЛИ, КОМЕРЦІЙНА НЕРУХОМІСТЬ ДОРОЖЧАЄ
Є така категорія по світовій статистиці - 25 % відсотків клієнтів, які обирають обмін через продаж, тому що чимало людей покращують або змінюють житлові умови, - розповідає Лариса Мусійчук.Є така категорія, які вкладають гроші в нерухомість, оскільки банки фактично втратили довіру.
Також забудовники дають розстрочку на час забудови 100 %, а є й такі, що платіж розбивають на декілька років.
Не дивлячисьна кризу,є ті, хто купує земельні ділянки, які подешевшали за останні роки, і будують. Зараз є досить дешеві технології будівництва.
Також важливий показник в суспільстві – це комерційна нерухомість. У 2008 році, коли була криза, у Луцьку з’явилось чимало оголошень про здачу чи продаж комерційної нерухомості. «З того часу у мене є правило, - каже Лариса Мусійчук. Як запитують, коли закінчиться криза,відповідаю – гуляєте містом, дивіться чи зникають оголошення про продаж чи здачу комерційної нерухомості. Якщо так – виходимо з кризи. Так вважає і більшість ріелторів».
До слова, зараз піднімаються ціни на комерційну нерухомість. «Ми вже звикли жити в кризі та війні, - каже Лариса Мусійчук. То, можливо, будемо жити і працювати сьогодні, не відкладаючи щось краще на завтра».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...