• Головна
  • Серцевий напад: лікування та профілактика хвороби (ВІДЕО)
21:33, 13 квітня 2018 р.

Серцевий напад: лікування та профілактика хвороби (ВІДЕО)

Серцево-судинні захворювання, що спричинюють інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров’ям, є найбільш небезпечними. Тільки від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів людей щороку.

Про це повідомила очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Щоби захистити себе і близьких - потрібно бути максимально обізнаними щодо хвороби та можливостей лікування.

Серцевий напад може трапитися, коли одна з коронарних артерій (судин, по якім кров надходить до серця) закупорюється жировими відкладеннями або бляшками.

Якщо одна з бляшок розірветься або трісне - навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові й частково закупорена судина може стати повністю перекритою. Тоді надходження крові до серцевого м’яза - міокарда - припиняється. І клітини починають відмирати від нестачі кисню.

Це і є інфаркт міокарда. Якщо людина з інфарктом не отримає допомогу вчасно - в найгіршому випадку це може призвести до раптової смерті.

Різкий біль у грудях - не єдиний симптом серцевого нападу. Свідчити про нього можуть також важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість та біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині. Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, але маєте подібні симптоми, негайно зателефонуйте в 103.

"Лікування хвороб серця постійно вдосконалюється і ми намагаємося розширити можливості медичної допомоги в Україні, щоби кожен пацієнт, що має таку проблему, міг отримати все необхідне вчасно", - йдеться у дописі.

Фізичні вправи, здорове харчування та контроль маси тіла завжди знижують ризик серцевих нападів.

Нагадаємо, виконувачка обов'язків міністра здоров'я Уляна Супрун розповіла чому не варто лікувати саме "дисбактеріоз". Також очільниця МОЗ запропонувала відмовитися від застарілих методів медичної допомоги, одним із яких є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#серцевий #напад #Супрун
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...